Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan alakítsak ki a nulláról...

Hogyan alakítsak ki a nulláról egy biztos egzisztenciát?

Figyelt kérdés

30 körüli egyedülálló vagyok, 1 millió Ft spórolt pénzzel, és jelenleg havi 100k Ftot tudok félretenni a (kizárólagos) aktív bevételi forrásomból.


Szeretnék eljutni arra a szintre, hogy a leghamarabb tudjak venni egy lakást, és ne kelljen számolgatnom a pénzt ha egy nagyobb értékű váratlan kiadást kell fedeznem.



2021. júl. 2. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Ahh a kis tuzsok csak elkezd ciripelni, nem mondom h teljesen keso, de innen csak nagyon tudatosan tudsz eljutni 500k+ os fizetesig. Ha eddig nem volt meg benned a hajlam akkor ezutan se lesz szerintem. Persze sovarog az ember, de ha tenni kene akkor...

Amugy megsugom sok ut vezet ide, egyeni vallalkozasu tuz viz gaz klima stb szerelo, IT, management es sok sok sok mas. De persze mindegyekhez tanulni es dolgozni kell, nem hullik az oledbe.

2021. júl. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha el tudsz tenni havi 100.000 Ft-ot, akkor az már egy nagyon jó alap. Szerintem amint lehet, vegyél saját lakást (bármilyen kicsit, akár hitelre is). Ha ez megvan, akkor már a saját vagyonodat építed.

Amíg az önerőre gyűjtesz, próbáld leszorítani a napi kiadásaidat, hogy minél gyorsabban gyűljön a pénz. Jó ötlet lehet másodállást vállalni, maszekolni valamivel vagy egy lakótárssal együtt megfelezni a lakhatási költségeket.

Odáig szerintem már eljutottál, hogy egy váratlan kiadás ne vágjon földhöz. :)

2021. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es, ķöszönöm, de a váratlan kiadásos dolgot úgy értem, hogy a lakással együtt legyen meg a pénz, nyilván az a millió nem sokat ér a mai világban és el kéne kezdenem ráállni arra, hogy lekötöm a pénzt nehogy inflálódjon.

Igazad lehet a lakással csak bevallom félek, hogy olyan szar lakást veszek hogy nem fogom tudni eladni.

2021. júl. 2. 18:20
 4/7 A kérdező kommentje:

De talán az lenne a legjobb irany, hogy elkezdek keresni egy passzív bevételi forrast is, csak nem tudom mibe lehet fogni ilyen alacsony tőkével.

Ha nem fizetnék albérletet akkor havi 200k mehetne félre mindenféle életszínvonalbeli pemondás nélkül.

2021. júl. 2. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Vállakozás, külföldi munka, előléptetés, társasági tőke maximális kihasználásával mint a Lőlő csinalta, lottónyeremény.
2021. júl. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Akár másodállás vállalása, önerő gyűjtögetése, lakásvásárlás hitelre úgy, hogy a törlesztők alacsonyabbak legyenek, mint amit bérleti díjként fizetsz, mégnagyobb ütemű megtakarítás képzés, esetleg magadat is képezhetnéd, magasabb jövedelmet érhetnél el.

Majd ha már az alapok adottak, akkor érdemes szerintem passzív jövedelmi forrásokban gondolkozni. Ennyi pénzből nem igazán van rá mód. Vegyél állampapírt, az értékét tartja.

2021. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mennyi aktív bevételből származó megtakarításomnak kéne lennie ahhoz, hogy elkezdjek egy normális pénzügyi portfólióban gondolkozni?
2021. júl. 3. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!