Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elutaltam egy áru vételárát...

Elutaltam egy áru vételárát előre az apróhirdetés alapján. Az illetőnek csak a nevét és az e-mail címét ismertem és a bankszámlaszámát. Valószínüleg becsapott, nem jelentkezett, nem küldött semmit. Remélem azért nem történt baja. Meglehet a 15000Ft ?

Figyelt kérdés
Elkeserítőnek tartom, hogy a bank kétfaktoros azonosítást kér a belépésemhez, de azt nem ellenőrzi, hogy a számlához az a név tartozik-e, akinek én szerettem volna küldeni a pénzt. Szívás.

2021. júl. 17. 18:42
A kérdező szavazást indított:
Meg lehet a pénz.
Igyál rá hideg vizet!
13 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Jelensd föl!
2021. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Ez csak és kizárólag a te hibád, a banknak köze nincs hozzá, hogy te olyan embernek utaltál aki átvert.

Feljelentéssel lehet meg a pénzed, de már most kezdj neki a többi károsult elkutatásának, hogy érdemi előrelépés is történjen

2021. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A tények ismerete nélkül biztatjátok, hogy jelentse fel... Szomorú...

Mikor utaltál?

Facebook, Jófogás vagy valamilyen ellenőrzött eladós oldalon történt a dolog?

2021. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
50000 forint alatt hiaba is jelented fel, a rendorseg semmit nem tesz
2021. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Soha ne utalj át pénzt az embereknek! Max multivállalatoknak utalhatsz.
2021. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ebay-en, Aliexpress-en vagy Vaterán olvashatod az eladó előéletét. Hogy mennyire elégedettek vele és a termékkel. Ahol ilyen előélet nem olvasható, ott nem utalunk előre.
2021. júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
"A te hibád!; Ne utalj!; Soha ne utalj előre!" Ok hülye voltam, vagy csak nem volt időm utánajárni az illető személyazonosságának. DE NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!!! Köszi.
2021. júl. 21. 22:07
 8/15 anonim ***** válasza:

5 napja feltettél egy kérdést, én még aznap kérdeztem dolgokat, de Te, kérdező, erre sem jártál és most sem válaszoltál (3-as vagyok).

Megérkezett azóta a dolog?

Vagy mi a fejlemény?

2021. júl. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Itt vagyok, itt vagyok.(8) Nem védett oldalon vásároltam volna sajnos. Megtettem a hivatalos lépéseket, köszönöm. Gondolom hosszabb kifutása lesz a dolognak, ha van valami akkor írok, több napja utaltam.
2021. júl. 25. 16:37
 10/15 anonim ***** válasza:

"több napja utaltam."


Na, hát ezért kérdeztem... Néhány napig nem kapod meg a megvásárolt terméket, azért nem kell rögtön feljelenteni az illetőt. Bármi, ismétlem BÁRMI történhet még egy becsületes eladóval is: volt, hogy hirtelen kórházba került valaki, nekem is többször kellett bezárnom aukciókat betegség miatt.

Volt, hogy este lefeküdtem, semmi bajom nem volt, reggel felébredtem és úgy szédültem, hogy az ágyból nem bírtam felkelni. Ez 3 napig tartot és nem, nem tudtam géphez sem ülni. Három nap múlva találtam 2 fenyegető emailt, hogy feljelent a vevő. Csak egy "probléma" volt ezzel: még nem fizetett, mert az adatokat sem adtam meg, szóval mondhatom, baromira jólesett :-( De ugyanígy nálam lehetett volna a pénze, akkor sem tudtam volna felkelni.

2021. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!