Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan "szerezzem vissza" az...

Hogyan "szerezzem vissza" az 5000 forintomat a munkahelyemről, hogyha direkt/véletlen félreszámolás miatt nem fizetett ki nekem a főnököm? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Ételfutárként dolgozok. Pár hónapja kezdtem a cégnél. Még csak napi bejelentéssel dolgozok. Majd szeptembertől vesznek fel rendesen, hogyha megbeszéljük. De ami a lényeg: napi fizetés van, minden nap végén kp-ban. 4000 forint alap napidíj van, meg címenként jár 100 forint. A borravaló 100%-ban az enyém (kéne hogy legyen). De az elmúlt 2 hétben 5000 forinttal kevesebbet fizettek ki nekem. Minden nap amikor dolgoztam, kiszámoltam itthon, hogy mennyit kellett volna keresnem. Tegnap telt be a pohár. Tegnap 800 forinttal kevesebbel jöttem haza. Hogyan tegyek szert az eddig hiányzó 5000 forintra? A főnök holnap reggel megy nyaralni és 2 hétig nem lesz. Az alkalmazottakkal fogok elszámolni addig minden nap, amikor dolgozok. Segítsetek légyszi, hatalmas szükségem van az 5000 forintra. Benzin pénzt nem vonhattak le, céges autóval dolgozok. Mindig számlára tankolok, azt jól szoktuk elszámolni. Bármi kérdés van még, szívesen válaszolok!

2021. aug. 5. 17:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Ha kevesebbet kapsz, mint amennyi jár, akkor AZONNAL, AZNAP szólsz, hogy miért. Utólag semmit nem tudsz tenni, márcsak azért sem, mert nem tudod bizonyítani
2021. aug. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%

Ne haragudj, de így is kihasználnak, naponta 4000 forintot nem kaphatsz, még a teljesítménybérrel együtt is fura.

Nézd meg a szerződésedben mekkora összeg van, azt megkaptad?

Ha igen, akkor nincs mit tenned.

Ha csak szóban ígért, akkor sincs.

2021. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1 nem tudtam azonnal szólni, mivel csak este munka után itthon számoltam meg a pénzt. Ott idő és lehetőség sincs rá, mert amint ideadják a napo béremet, már zárás és menés van haza azonnal.

#2 Nincs szerződés, meg semmi. Mondom egyenlőre, még csak napival vagyok.

2021. aug. 5. 17:51
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

Akkor mi alapján kapsz pénzt? Mi alapján reklamálnál? Ilyen munkáknál is szokott lenni egyoldalas nyomtatvány, amit naponta aláírtok, nem? Egyáltalán aláírod, hogy átveszed a pénzt?

90 napnál többet nem dolgozhatsz egy cégnek így évente. Ha ez már letelt és papíron egy másik cég alkalmaz, akkor csak trükköznek veled és szvsz kizárt, hogy felvegyenek alkalmazottnak.

2021. aug. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy mi alapján kapok pénzt. 4000 forint alapbér van napi pénz. És teljesítménybér is van, címenként 100 forint. Egyébként semmi papírt sem láttam és semmit sem írtam alá. Nem telt le még a 90 nap és nem is fog szeptemberig sem. És mint mondtam, hogyha akarom majd a munkát rendesen, akkor felvesznek szeptember 1-től rendesen.
2021. aug. 5. 18:09
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

Olyan nincs, hogy ott nem számolod meg a pénzt, ez éppen olyan alapdolog, mint egy szerzödést elöször végigolvasni, és csak utána aláírni. Ezeket feltétlen szokd meg, különben mindenhol átver mindenki.

Így, hogy csak otthon számolod meg, még azt sem tudod bizonyítani, mennyi volt benne.

Másrészt szerintem feketén dolgoztatnak, ha nincs szerzödésed. A próbaidö megkezdésekor (elötte) már alá kellett volna írni egy szerzödést, anélkül semmire sincs jogod, még ha semmit nem fizetnek, akkor sem tudsz sehol reklamálni.

2021. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Hát akkor és ott csak azt a pénzt számolom meg, amit le kell adnom. A főnök is megszámolja és ennyi. A többi részét itthon számolom meg.
2021. aug. 5. 19:13
 8/26 anonim ***** válasza:
Akkor ezen változtass sürgösen, és egy életre tanuld meg, csak megszámolt és nyugtával igazolt pénz adsz és veszel át.
2021. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszoljatok már. Hogyan szerezzem vissza a pénzt?🤔
2021. aug. 5. 20:05
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg hogy ilyenkor mi a teendő, ha főnököd nincs, akkor attól, akinek éppen elszámolsz. Bár kétlem hogy visszakapnád, mivel ahogy már előttem is írtak, semmivel sem tudod bizonyítani. De én azt mondom, egy próbát azért megér.
2021. aug. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!