Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 14 napos elállási jog ez...

14 napos elállási jog ez esetben mire vonatkozik?

Figyelt kérdés

Lényeg: mivel terhes vagyok, egy darabig nem dolgozom, el adtam 5 doboz pillát. A vevő az egyiket félig elhasználta, a másodikat megbontotta, a másik 3 bontatlan. Szerinte szar a termék és vegyem vissza, mert köteles vagyok. Én felajánlottam, hogy a 3 bontatlant visszaveszem. Köteles vagyok a felbontottat és a félig elhasználtat is visszavenni?

Eleve nem szar, mert 10 éve ezekkel dolgozom, meg vett már 2 másik ember is belőle tizenplusz dobozzal és nekik is tetszik.



2021. aug. 13. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Adtál számlát, vagy magánszemélyként adtad el?

A 14 napos elállás a számlás online vásárlásra vonatkozik, sértetlen termék esetén.

2021. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

em lehetséges az elállás akkor sem, ha olyan zárt csomagolású terméket vásárolt a fogyasztó, amely az átadást követő felbontás után már egészségvédelmi vagy higiéniai okból nem küldhető vissza (például: borotva, elektromos fogkefe, fehérnemű stb.). Természeténél fogva a romlandó, vagy minőségüket rövid ideig megőrző élelmiszerek is esetében sem lehetséges az indokolás nélküli elállás, mint ahogyan a nem előre gyártott, hanem egyedi paraméterek alapján létrehozott termékek esetében sem, is, melyet kifejezetten a vásárló személyére szabtak, vagy az ő kérésére állítottak elő. (Például nyomtatott pólók, egyedi feliratos bögrék.)


A bontatlant visszakérheti, a többit nem.

2021. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ja igen, a higiéniai részt akartam kiemelni
2021. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Magánszemélyként adtam el. Ha jól értem, ez esetben az is pusztán a jóindulatomat jelzi, hogy egyáltalán a bontatlant visszaveszem. A bontottat semmiképpen sem szeretném.

Köszi a válaszokat.

2021. aug. 13. 12:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom roma a vevőd.

Náluk ez mindennapos praktika. Én ha árulok valamit és roma jelentkezik, inkább azt mondom már nincs meg, vagy letartotta valaki.

2021. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok

[link]

Bár ez nem mai cikk, de itt is írják, hogy csak vállalkozástól való vásárlás esetén van elállási jog.

Úgyhogy valóban, csak a jóindulatodon múlik. Ha volt postaköltség, azt tuti levonnám, és max a bontatlant venném vissza (ha valóban az).

2021. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5# dettó

Sajnos nincs jó tapasztalatom nekem se. inkább már nem állok bele az ilyenbe.

Kedvencem, mikor megmaradt nagy csomag pelenkát akartam INGYEN odaadni úgy, hogy annyi volt a kikötés, hogy házhoz jöjjenek érte (település csoportba írtam ki). Erre rám írt, hogy kb 200 km-re lakik, de postáznám-e. Hát hogyne.

2021. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5 igen, de nem vagyok rasszista és nem hiszem, hogy önmagában ez lenne a gond. Valami biztos hibádzik, vagy rossz a technikája vagy rossz a csipesze vagy valami. Mert mindenki másnak jó. Meg nem látom értelmét, hogy ha nem akarja miért rendelné meg.


6 így gondoltam én is. Meglátom mennyire fog tetszeni neki. De semmiképp sem fogom a felbontottakat visszavenni, ez biztos.


Köszönöm a többieknek is a válaszokat.

2021. aug. 13. 12:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hibádzik hát... A génkészlete. Érdekes, hogy 90%-ban velük van a probléma. Eleve úgy indítanak, hogy adjad fél áron és még utána is belekötnek. Kedvencem mikor eladtam valamit és utána 1 Hétre írt, hogy máshol olcsóbb, biztos kerestem rajta. Hát bocs, hogy nem vagyok jótékonysági egylet. Kérdező, tanuld meg: addig nem lesz bajod velük, amíg nem kerülsz velük (bármilyen) kapcsolatba. Addig senki sem rasszista. Majd utána az lesz.
2021. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemélyként nem vagy köteles visszavenni semmit.
2021. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!