Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vannak-e jó és bevált módszere...

Vannak-e jó és bevált módszerek az ember pénzének beosztására?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok és nem sok pénzből kell kijönnöm. Eddig külföldön dolgoztam, semmi gondom nem volt, mindig megvehettem amit szerettem volna, még félre is tudtam rakni. Most viszont érzem hogy kevés a pénz, nem költekezem felelőtlenül, de szeretném tudni, hogy a hónap végén is lesz még pénzem legalább kajára. Van valami jó módszer?
2008. dec. 11. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Probald csak a legszuksegesebbeket megvenni, de tenyleg. Amikor vasarolsz, a penztar elott gondold meg minden darabnal, hogy tenyleg szukseg van erre? Megtudnek lenni nelkule is? Ha a valasz igen, megtudsz nelkule lenni, tedd vissza. En igy szoktam. Mert ugye az ember bemegy 5 feleert, de 10 felet pakol a kosarba.

Aztan most hogy babat varsz, vegyel hasznalt dolgokat szerintem, hiszen nagyon rovid ideigd fogja a baba hasznalni a ruhakat, jatekokat is. Nezz korbe jol, nagyon valtozoak az arak. Mindenbol inkabb a praktikusat valaszd. Egyesek rengeteg penzt tudnak kolteni babavaraskor, en nem tettem, mert felesleges.

Babakocsi, babaruhak, kisagy (agynemu...stb), furdeto kis kad, valamint szoptass, es mellszivasra, hat nem tudom, ami neked a legszimpatikusabb, azt valaszd, gyerek hordozo autoba valo.

Ezek a legfontosabbak egyenlore, hidd el, hogy rengeteg felesleges dolgot arulnak az uzletekben.

A babanak eloszor is az egeszsege, az anyatej, a szeretet, es a nyugalomra lesz szuksege. Probalj kacatokat ne venni. Pelenkanal is nezz korbe, esetleg majd probalj ki tobbet, meglatod melyik valik be. Popsitorlot eloszor hasznaltam, de miutan piros lett a baba popsija, mar azt is elhagytam, es tiszta vizzel mostam a feneket.

Turkalokban tunderi, jo minosegu edes cuccokat tudsz venni, en csak ott vasarolok, imadom. Pedig en most kulfoldon elek. De keptelen vagyok kiadni tobb penzt ugyarra a dologra, amit ugyan hasznaltan, de meg nagyon jo minosegben megkapok.

En igy csinalom, mert igenis oda kell figyelni.

2008. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy hónapig tegyél el minden nyugtát, aztán hónap végén nézd át, mire mennyit költöttél pontosan, gondold át, mi volt feltétlenül szükséges, és mi kihagyható. Az alapján aztán tudod tervezni a következő hónapokat. Vagy ha nincs mindig nyugta, akkor írogasd fel, hogy mit vettél és mennyiért.
2008. dec. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!