Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik a tőzsdei kereske...

Hogy működik a tőzsdei kereskedés egész pontosan?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy bróker céget kell megbízni, hogy adjon vegyen részvényeket, azt is tudom, hogy maga a tőzsde micsoda, azt is tudom, hogy a brókercég a tranzakció költségének bizonyos %-át számolja fel általában díjként, de hogy működik az adás vétel pontosan? Hogy ajánlati ár, meg az, hogy mikor tudok venni és mennyit, és mikor tudok eladni és mennyit mitől függ? Ugyanis tőzsdézni szeretnék, de ez a része nem tiszta a dolognak. És ugye 2 féle nyereség van az árfolyam nyereség és az osztalék nyereség, vannak cégek amik nem fizetnek idén osztalékot , pl ilyen az otp, viszont most akinek van OTP részvénye 1 hónapon belül nagyon jól fog járni. Én nemrég akartam volna beszerezni belőlük, de mivel nem értek a lényegi részéhez ezért nem sikerült. Az OTP részvénnyel szerintem most sokat lehet nyerni. DE valaki leríná nekem a kereskedés részét a dolognak?
2010. szept. 1. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem az a szakmai fórum, ahol erre választ tudnál kapni, mellesleg szakmai titok.
2010. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

1, A tőzsdén nem lehet nyerni, kivéve ha vannak bennfentes kapcsolataid. Talán esetleg a külföldi tőzsdéken ahol több a szereplő. Ráadásul minimum napi 8 óra elfoglaltság, hogy tudd mi a helyzet a világban.


2, Nem kell bróker céggel foglalkozni és brókereket hívogatni. Már van több netes kereskedési rendszer, amivel egy gombnyomással lehet adni és venni. (Erste netbróker, Equitas, Ebroker stb.)

Összesen kb. 1% lesz a díj adás-vétel. Ha ugyan azon a napon veszel és adsz el, akkor 0,5% körül.


3, A tőzsde egyébként is úgy működik, hogy akkor nyersz ha olyan információt tudsz, amit más nem. Szóval ha most azt mondod hogy OTP részvénnyel sokat lehet nyerni, és mások is azt mondják, akkor valószínűleg veszteni fogsz vele.

4, Ha most ilyen kérdéseket teszel fel, akkor pláne veszteni fogsz.. de nem akarlak elkeseríteni, nyugodtan próbáld meg a dolgot. Nekem is hiába mondták az ellenkezőjét, ki akartam próbálni már évek óta. Most legalább megnyugodtam, és rájöttem hogy ez nem így működik.


A legdurvább, hogy külön emberek foglalkoznak azzal, hogy a tőzsdés fórumokon és egyéb helyeken átverjék a kisbefektetőket. Az egész BÉT egy mutyi...ha nem tudod mit művelnek a nagykutyák, akkor elvesztesz mindent.

Veszel egy részvényt ami szerinted tuti nyerő, majd este megjelenik egy kamu cikk a médiában, és máris -10%-on nyit reggel. El sem tudod adni előtte.



Most én netbrokeren ESPA befektetési alapokkal játszadozom. Azok sokkal jobbak szerintem mint a részvények ráadásul külföldi. Próbálom mindig a legjobbakat tartani. Ezek elég jól kamatoznak és nem kell folyamatosan a tőzsdei történésekre figyelni. Régebben simán volt rajta évi 30%-om(válság előtt), most hogy visszatértem hozzá még nem tudom mi lesz ebben az évben, de elég jól állok. Ezek is részvényeket tartalmaznak, csak nem nekem kell vele foglalkoznom.

2010. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de ez a csak bukni lehet rajta ez egy kicsit hülyeség megbocsáss. Nem kell ahhoz bennfentesnek lenni, hogy sokat keress vele, másik, ha egy cég elhallgat információt, akkor azt a PSZÁF (azt hiszem a PSZÁF de lehet más)megbünteti. A tőzsde kiszámított kockázatot jelent. Jó nem a legbiztonságosabb befektetés, de van rosszabb. Amúgy OTP re visszatérve, 3 nappal ezelőtt 4500 forinton volt az éves minimumhoz közel, most +400 forinton jár, azaz hogy ha akkor vettem és ma eladnám akkor már lenne ennyi hasznom (kicsivel kevesebb ugye, de most tegyük fel hogy ennyi) másik ez emelkedni fog körülbelül 5300 forintig azaz még +400at minimum, az éves maximumtól még így is fényévekre lesz. Egyébként szvsz azon cég részvényei amik alkoholos italokat állítanak elő, azok mindig magas áron fognak menni(PL Zwack és ez ráadásul sok osztalékot is fizet) Tudom azt is, hogyha Obama elköhhenti magát az asztalnál, az is kihatással van a gazdaságra, de ez sajnos már csak ilyen. Amúgy az OTP országos viszonylatban a régió egyik ha csak nem legstabilabb bankja.
2010. szept. 1. 13:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként visszatérve, nem tudom mit mondanak mások az OTP alakulásáról, én naponta nézem a BÉT et ( ez nekem ilyen kattanásom :))és én ezt vettem le róla, főleg hogy az átlagár 5300 forinton állapodott meg úgy kb 1 hónapja, és szerintem 3-4 héten belül vissza fog térni erre az árra.
2010. szept. 1. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem jelent semmit, hogy az éves minimumhoz volt közel. A tőzsdén nincs olyan hogy kiszámított kockázat, ezt is felejtsd el.


A magyar tőzsdén mutyizás megy, ezzel egyetértek az előttem hozzászólóval. Sok mással is, különösen azzal hogy napi min. 8 órás elfoglaltság.


Az alkoholos italokat gyártó cégek részvényei mindig magasan fognak forogni?? Nálatok a kocsmában mindenki unikumot meg hubertust iszik az olcsó borok és szeszek helyett???


A Zwacknak amúgyis nagyon alacsony a forgalma, visszanézve az elmúlt 1 hét forgalmát bőven kitehette volna az, ha csak én veszek Zwackot a pénzemből...

2010. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos ha ilyen jól ismered a tőzsdét, és hogy milyen klassz befektetés akkor hajrá és ne kérdezgess itt alap dolgokat, mert abból arra lehet következtetni, hogy nem értesz hozzá és mint hozzá nem értő bizony a bukás a legvalószínűbb a BÉT-en. Külföldiről nincs állás pontom...


Ja ha ilyen jó az OTP akkor mondj valamit azoknak akik pár évvel ezelőtt 10eFt-ért vettek részvényt. Senki sem volt akkor aki megmondta volna hogy meddig esik. Reménykedtek 9-8-7-6-5eFtnál is hogy az az alja...

Voltak akik vettek pl. 7eFt-nál hisz az a 10eFt-hoz képes nagyon jó volt! Most meg...


Kiszámíthatatlan mi lesz holnap.


Ezért maradok én a befektetési alapoknál, mert bevallom hogy nem értek a tőzsdéhez, és nincsenek kapcsolataim.

Egy régió részvényei valamelyest jobban kiszámíthatóak.

Aki nem hivatásszerűen akar tőzsdézni annak a legjárhatóbb út ha szépen kilistázza a befektetési alapokat hozamuk szerint és a legjobbakból vesz egy párat, aztán negyedévente, félévente felülvizsgálja őket, hogy mi az ami most jól megy.


Meglepően jó hozamokat tudnak produkálni. Ennél többet a tőzsdével se nagyon lehet, csak legfeljebb extra kockázatot vállalva.


Erstés - Espa Istambul 1 év 48%.

OTP DWS Feltörekvő A 1 év 34%.

K&H Feltörekvő Piaci 1 év 26%.

ING Globális Részvény 1 év 22%.

2010. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hol van már az általad jósolt 5300 Ft-os ár??
2010. szept. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát kicsit késik, de ami késik nem múlik, 5000 forinton már állt a tőzsde, 4500hoz képest az is 500 forintos különbség.
2010. szept. 16. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!