Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » VÁM megfizetése után a posta...

VÁM megfizetése után a posta milyen jogon számláz fel random összegeket EU-n kívüli küldeményekre?

Figyelt kérdés

Az új szabályok szerint az EU-n kívülről érkező csomagok (ebay) VÁM kötelesek, amit az ebay rendez, azaz kifizeted a rendeléskor.

De amikor megérkezik a csomag, a posta random 900-1500Ft-ot még ráterhel, mert állítólag ő rendezi a VÁM-ot.

De könyörgöm, én már kifizettem a VÁM-ot az ebay-en. És ez rendszeresen megtörténik. Néha pedig terhelésmentesen érkezik meg a csomag ugyanonnan.

Tehát 500Ft-os cucc 850Ft helyett 2000Ft-ba kerül.

Persze hiába reklamálja meg az ember, elutasítják.

Veletek is történt már ilyen?

Szerintetek melyik fogyasztóvédőhöz kellene fordulni, mert ez felháborító.

Vagy a sok csalót a posta vezetéséből mind a börtönbe kellene küldeni, Viktorral együtt?



2021. okt. 18. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Az ebay beszedi az áfát és felviszi az IOSS rendszerbe. Aztán az eladó feladja, de nem írja rá a küldeményre az IOSS azonosítót amit kapott, vagy ha rá is írja, olyan módon adja fel, ahol több állomáson megy át és leragasztják. Így a Magyar Posta nem tudja, hogy arra már kifizetted és ismét felszámolja. A NAV-nál kell jelezni a problémát, visszakapod a duplán számított ÁFÁ-t. Az igazi rablás a vámkezelési díj, amit a Posta rádob. Ha más EU országban vámolják és onnan jön Magyarországra, akkor ilyen nincs, ezt egyedül a Magyar Posta tolja rá. Kész rablás.
2021. okt. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor ebay-nal kell reklamalni lefotozva a csomagot.
2021. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én a posta importnál reklamáltam, de elutasították, kétszer is.
2021. okt. 18. 10:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért kell a postának vámkezelési díjat fizetni, ha már a vámkezelés megtörtént?
2021. okt. 18. 10:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló megírta, olvasd el.
2021. okt. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk ugy, hogy a vamkezeles minden kulfoldi csomagra ra fog jonni. Ezt kalkulald bele.
2021. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Könnyek szöktek a szemembe az 1-es válaszolótól, olyan ritka, hogy valaki úgy válaszol egy kérdésre hogy pontosan tudja miről beszél :D
2021. okt. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt azert tisztazzuk:

VÁM: egy plusz ado bizonyos termek tipusokra amit a nav szab ki. Jellemzoen nagyobb erteku cuccok al natszik. Szamtech kutyukre pl asszem nincs vam.


Afa: ez egy ideig izonyos ar felett kellett. Most mar minden eu-n kivuli termekre rapakolodik. Ez 27%. Ezt szamolja automatokusan ra az ebay es aliexpress.


Es akkor van a vamkezelesi dij amit a postanak fizetsz azert mert dolgoznak a csomagoddal. Legalabbis azt mondjak.


Tehat 3 kulonbozo dijrol beszelunk.

2021. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az igazi rablás a vámkezelési díj, amit a Posta rádob."


minden posta rádob, a német is. 6 eurót felszámol kezelési költségként. Ezen szoktam röhögni, hogy rengetegen rendelnek 1-2 eurós cuccokat, erre meg jön rá a 6 euró...

2021. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!