Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzügyi értelemben is igaz a...

Pénzügyi értelemben is igaz a mondás "suba a subával, guba a gubával", ami a baráti és társas kapcsolatokat érinti?

Figyelt kérdés

Gyerekkorunkban, diákként és egyetemista korunkban a baráti kapcsolatainkat elsősorban nem a pénzügyi helyzetünk határozta meg. Az egyetem után sok ember körülményei megváltozhatnak rizikósan, vannak akik jó munkahelyre kerülnek, jól házasodnak, befektetéseik után gazdagok lesznek és az átlagosnál magasabb életszínvonalat engedhetnek meg. Megmaradhatnak ezek a baráti kapcsolatok ha az egyik 20 milliós autóval jár de a másik minimálbéres?

Megmaradt néhány baráti kapcsolatom a gyerekkoromból de az élet mindenkit más irányba sodort. Személyes tapasztalatot levonva arra jutottam hogy ezek a gyerekkori barátok szeretnek kihasználni és irigyek rám a hátam mögött.

Ha beülünk valahová (nem egy luxus helyre) a végén tőlem várnák el a számla rendezését hiszen nekem meg se kottyan az a pár ezer forint. Ha este fele van akkor vigyem haza autóval ha már autóval vagyok. De lehet hogy nekem nincs kedvem a fél várost átutazni azért hogy hazavigyem majd onnan hazahajtani. A gyerekeiknek karácsonyra, húsvétra elvárnák az ajándékokat, hiszen én megtehetem. Közben a bántó és irigységre utaló megjegyzéseik állandóak "de gyönyörű ez a rúzs rajtad, biztosan megint Chanelt vásároltál" "Marcitól (a férjem) mit kaptál karácsonyra?" "én nem tehetem meg hogy kétszáz ezerért vásároljak kabátot magamnak de még egy Furla táskára se futja".

Megértem hogy nem egyszerű kevesebből megélni, de amikor egy barátság az anyagi érdekekről szól az elszenvedő fél számára terhes lesz.

Egy bizonyos színvonal felett valóban olyan személyekkel érdemes barátkozni akik velünk hasonló pénzügyi helyzetben vannak?



2021. dec. 27. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom.


Barati tarsasagomban van kozeposztalytol felso tizezer kozeli arcokig. Van akinek 7 szamjegyu a nettoja, van akinek 200k. Nyilvan osszejoveteleket nem kaviar barba szervezunk. Es neha meghivjuk a masikat.


Partnert vegkepp nem igy valaszt az ember. Nekem cegem van es egyetemen tanitok, az exemnek OKJ a legmagasabb vegzettsege, pl.

2021. dec. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nemtom, nekem teljesen természetes, hogy kifizetek néha egy számlát, amikor olyan barátaimmal vagyok, akik kevesebbet keresnek nálam. Eszembe nem jutna, hogy a hozzám közel állókon spórolgassak, főleg azért, hogy olyan baromságokra költsem helyette, mint ruhák meg táskák. Ez minden irányba működik, legalább 20 olyan névjegy van a telefonomban, aki egy sms után elutalná nekem az összes megtakarítását, ha szólnék, hogy nagy a baj. Ezerszer többet ér ez, mint a pénz meg hogy attól érezzem jobban magam, hogy olyan asztalnál ülök, ahol mindenki pörgeti a német prémium kulcsát.


Eleve fura, hogy anyagi érdekekről beszélsz, miközben ebből a pár sorból is nyilvánvaló, hogy a házasságod sem mentes ezektől.

2021. dec. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz a mondás. Saját tapasztalat. Én tanár vagyok és az egyik legjobb barátom (akit több, mint 20 éve ismerek) több vállalkozással rendelkezik. Sokkal többet keres mint én az ingatlanjairól meg nem is beszélek.
2021. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerencsések vagytok akkor! Sajnos azt tapasztaltam a legtöbbször hogy inkább lehúznának igy drasztikusan leszűkítettem a baráti kört, mert egy idő után zavaró vált számomra hogy velem szeretnék fizettetni a számlát de soha eszükbe se jutna számomra legalább felajánlani hogy meghívnának viszonzásul (még ha el se fogadnám). Ha pedig nekik szülinapjuk, névnapjuk volt mindig nagyon szép ajándékot vásároltam nekem pedig szinte soha nem hoztak semmit vagy fel se köszöntöttek. Itt jutottam el arra a pontra hogy nem leszek udvari bolond. Nő vagyok, nőkről van szó elsősorban valószínű hogy a férfiak nem ennyire irigyek és haszonlesők.
2021. dec. 30. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!