Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyugdíj és családi postáról...

Nyugdíj és családi postáról számlára kérni hol lehet?

Figyelt kérdés

Postán jött a tesómnak a rokkant nyugdíja és a családija és ezeket most már bankszámlára szeretnénk mert elköltözünk és mindenki mást mond h hova kell menni. mindenki csak elküldözget.

Nagykanizsai vagyok. Azt mondták h a Sugár út 4-be. de ők meg azt h az Eötvös tér 16 -ba. Az Eötvösök pedig a Sugárba küldenek. Egymáshoz küldözgetnek s nem akarják megérteni stb. volt h azt mondták h Pesten lévö (nem akarom most leírni azt a sok szöveget úgyis tudjátok) írtam is de már 4 hónapja semmi.

Itt meg azt olvasom h a bankban lehet intézni.

Csak ilyen pici szelvények jönnek. Az elég?


( Pánikbeteg tesómnak az ügye, anyánk meghalt én vagyok a meghatalmazott s 18 vagyok, nem vágom ezeket)

Nagyon köööszönöm!

Azért fontos mert költöznénk már.



2022. jan. 5. 20:14
1 2
 1/12 BlackSword ***** válasza:
100%
Oda kell menned ahonnan utalják a pénz... valszeg mák...
2022. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ahonnan utalják ott mondták h a hivatalos weboldaljuk már nem tartalmazza azt a dokumentumot amit ki kell tölteni s elküldeni. azért írtunk levelet. de nem jött válasz. aztán mondták h milyen kormányablaknál kell. ahol élek, persze h ott kerestük ki s külön mondták h a Sugár út 4- be menjek, mert ha nincs az a dokumentum akkor személyesen kell intézkedni. de személyesen sem lehet intézkedni ezek szerint ha mindig elküldenek. a Sugár utcaiak az Eötvös térhez. Az Eötvös tériek a Sugár utcához.

Azért kérdem itt, hátha valaki tudja, intézett már ilyet.

2022. jan. 5. 22:18
 3/12 A kérdező kommentje:

Budapest Magyar Államkincstár

Nyugdíjfolyósító Igazgatóság

Váci út 73. Hiányzik a B105-ös dokumentum. De ez csak a nyugdíj lenne. De ha személyesen el is mennék vagy ha válaszolnának a levelemre h kérem azt a dokumentumot lehet h azt írnák h próbáljam meg azt a kormányablakokat amelyek a lakhelyem közelében vannak vagyis Kanizsán.


Ezért mondták a Kanizsai kormányhivatal h menjek a Sugár út 4-be. Oda mentem s azt mondták h menjek az Eötvös tér 16-ba (mindjárt nézem h az pontisan mi)

2022. jan. 5. 22:28
 4/12 A kérdező kommentje:

Eötvösben van az Okmányiroda és a Járási hivatal. De ott meg azt mondják h menjek a Sugár útba.


A Sugár útban neten is azt írja h a nyugdíjat is s a családit is el lehet intézni.


Az Eötvösben meg csak a családit, ezt írja a net.


De mind a kettő elküld a másikhoz. Már 4-szer s hiába mondom nekik stb.



Ennyire részletesen nem akartam leírni. csak reménykedem h valaki segít, aki már intézet ilyesmit. Itt azt olvastam h valaki a bankban intézte, de ugye ő nem részletezte h csak a nyugdíjat vagy a családit vagy mindkettőt. Kovidos vagyok, nem tudok most bankba menni. telóval csak a kiválasztható opciókban segítenek, ebben nem. csak személyesen. de azért tudni szeretném mert nem akarok beégni. eleget égtem h folyton lepasszolnak.


remélem már többször nem kell magyarázgatnom, mert nem akartam ennyire részletesen írni s ennél jobban már nem is lehet. de az az érzésem h itt sem segítenek. de azért köszi.

2022. jan. 5. 22:38
 5/12 BlackSword ***** válasza:
A bankba... annak ugyan mi köze van ehhez... Mák lesz az... eddig se magyaráztál semmit semmilyen részletességgel, viszont összefüggéstelenül dobáltál be lényegtelen információkat... mert lehet neked jelent valamit a Sugár meg az Eötvös 16, de nekem semmit... viszont az intézmény címe olyan irreleváns, mikor a hatásköre számít... azt bezzeg nem írtad le... mintha én azt mondanám neked, hogy Bartók Béla út 1-3...
2022. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

írtam h az Eötvös címen az Okmányiroda és a Járási Hivatal van.

A Sugár úton pedig a Kormányhivatal.


csak nem akartok figyelni, de mindegy.

Megjött Budapesti Kormányhivataltól a válasz ( újra leírom h oda is írtam stb.)

Mindkettöbe kell menni.

De küldtek nyomtatványokat s így nem kell mennem mert ők hibáztak h folyton elküldtek.



Borzalmasan ostobák az emberek.

Hiába írtam ide is full részletesen.

2022. jan. 6. 21:19
 7/12 A kérdező kommentje:

Leírtam, de újra leírom a gyengébbek kedvéért:


Budapest Váci út 73., Hatásköre: Magyar Államkincstár

Nyugdíjfolyósító Igazgatóság.



Nagykanizsa Sugár út 4., Hatásköre: Kormányhivatal.


Nk. Eötvös tér 16., Hatásköre: Okmányiroda és a Járási Hivatal.


De mindegy.

2022. jan. 6. 21:27
 8/12 BlackSword ***** válasza:
Kedves kérdező... oké, kormányhivatal... meg járási hivatal... osztály???
2022. jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

nem nyílvánvaló, ha a nyugdíjt és a családit akarjuj elintézni???

Nyugdíjfolyósító és családi támogatás.

De a nyugdíj az rokkantsági, de ugyanúgy a nyugdílyfolyósító.


De nem nekem kelett volna válaszolnom. Iszonyú sok infót adtam. de mindegy. Még a "felnőttek" sem tudnak semmit. Én csak most vok 18.


De amúgy ha segíteni akartatok volna akk rákerestetek volna h milyen ügyeket lehet intézni s hol. de ugye mindenütt ugyanúgy megy. de sztem akik ide irtak sohase intéztek ilyet. szóval.....

2022. jan. 7. 17:09
 10/12 A kérdező kommentje:

röhely h én kérdezgetek s senki sem válaszol csak kérdezget.

nekem kelett mindent részletesen leírnom.

ha valóban válaszoltatok volna akkor utánna néztetek volna s elmagyaráztátok volna stb. szóval akkor segítettetek volna.

2022. jan. 7. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!