Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetetlen szabadság alatt...

Fizetetlen szabadság alatt elmehetek-e táppénzre?

Figyelt kérdés
2022. jan. 8. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
El, csak ertelmetlen, mivel tappenzt nem kapsz erte, es a fizetetlen szabinapok amugy sincsenek limitalva, mint a normal szabadsagnapok.
2022. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pontosítok...

3.a óta vagyok(iskola)

Felvettem az oltást, elméletileg hétfőn (du.)munkába állhatnék.

Igen,de borzalmasan érzem magam,ha addigra nem javul, hétfőn mi van,ha orvosnál kezdek?

2022. jan. 8. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az van, hogy orvosnál kezdesz, mert beteg vagy.


Ha jól értem, akkor fizetés nélküli szabadságra küldtek, mert nem oltattad magad. Alatta viszont beoltattad magad és hétfőn megszűnik a fizetés nélküli szabadságod. Tehát nem fizetés nélküli szabadság alatt lennél keresőképtelen, így jár utána az ellátás. Nyilván nem mész dolgozni, ha rosszul érzed magad. Az iskola pedig így járt. Majd mész, ha meggyógyulsz.

Az oltás beadatását pedig ne felejtsd el igazolni a munkáltató felé, hogy tudjon róla, hétfőtől már úgymond "dolgozhatnál".

2022. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pontosan így van!

Délutános(állandó) vagyok.

2022. jan. 9. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!