Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van ez a családi adókedvezmény...

Van ez a családi adókedvezmény niylatkozat év elején. Sose tudom milyen kódokat kell írni a gyerekekre, hiába a * és ** segítség, abból nem vagyok okosabb. Milyen kód kell normál gyerekre?

Figyelt kérdés
Eltartott vagy kedvezményezett eltartott a gyerek? Azaz 1-es vagy 2-es kód kell a rubrikába? És a jogosultság jogcíméhez mit kell írnom apaként? 4 vagy 5-ös?

2022. jan. 17. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Normál gyerek, sírok :D :D

Amúgy kedvezményezett eltartott, ha jár rá a kedvezmény, vagyis 1-es kód.

Jogosultság: 4. Gyermek után családi pótlékra jogosult vagy ilyen jogosulttal közös háztartásban élő házastárs


Persze, ha jól értem a normál gyerek fogalmát :D

2022. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Felelmetes belegondolni, hogy rengeteg ilyen ember szaporodik.
2022. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Képzeld el 130 fölötti az IQ-m, mégis ilyen hülye vagyok. Szerintem viszont az űlap hülye, nem én. Az én értelmezésemben én vagyok a kedvezményezett, nem a gyerek, hiszen nekem van fizetésem, adóm, és ezáltal adó visszatérítésem, a gyerek csak eltartott, aki miatt én jogosult, azaz kedvezményezett vagyok.
2022. jan. 17. 11:35
 4/5 A kérdező kommentje:
És a változás időpontját üresen kell hagyni, ha tavalyhoz képest nincs változás? Mire vonatkozik a változás, a kódokra?
2022. jan. 17. 11:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Változás időpontját hagyd üresen, hacsak nem egy adott évi korábban beadott nyilatkozatot módosítasz, akkor kell megadni a változás időpontját.
2022. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!