Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehetséges külföldről érkező...

Lehetséges külföldről érkező csomagot valamilyen átvevőponton fogadni?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet: külföldi internetes ismerős szeretne csomagot küldeni nekem, amiben benne is lennék, viszont nem szeretném kiadni a lakcímem egy lényegében mégiscsak idegen embernek. Ezért gondolkodtam olyasmin, hogy van-e lehetőség arra, hogy ő valami olyan helyre címzi a csomagot, ahol át tudom venni, de nem a lakcímem. Legyen ez egy csomagautomata vagy egyszerűen egy posta. Természetesen próbáltam ilyesmire keresni, de nem találtam semmi hasznosat eddig. Tudtok esetleg ilyesmi szolgáltatásról?

2022. jan. 17. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Bizonyos feltételek fennállása esetén igen.

Példának mondok olyat, amit kipróbáltam online vásárlásnál (ez évekkel ezelőtt volt, azóta változhattak a szabályok)

Ez nem más, mint a postán maradó csomag. (igen, ez működik külföldről is)

Első feltétel: a feladónak az EU-n belül kell laknia, ott kell feladnia a csomagot. Ez azért fontos, mert egyéb esetben vámeljárás alá vonják a csomagot, amit csak a lakcímeden/tartózkodási helyeden keresztül tudnak megtenni. Bár most már létezik online vámügyintézés is, de teljesen lutri, hogy online keresnek, vagy személyesen a postás.

Második feltétel: a feladónak az adott ország postaszolgálatát kell igény bevennie, tehát NEM futárszolgálatot, mert a futárszolgálat nem kézbesít postára, hiszen átvételkor a te aláírásod a kézbesítés feltétele (most tekintsünk el attól, hogy ezt lazán veszik sokszor)

A helyzetet tovább bonyolítja, hogy az adott EU-s ország postai rendszerének nem szükségszerűen a Magyar Posta a magyarországi kézbesítési partnere. Konkrét példa: a holland posta (PostNL) hazai csomagpartnere az Express One. Az osztrák postáé szintén. (mindez csak a 2 kg feletti küldeményekre vonatkozik, amik csomagként vannak feladva. 2kg alatt levélként is lehet küldeni csomagot, de az más tészta)

A német posta ottani egyik divíziója a DHL nevű, közismert cég. Nos, a Németországban feladott DHL-csomagot nem a magyarországi DHL hozza ki, hanem a Magyar Posta. Ezt nem árt tudni...

A francia posta csomagjait szintén nem a Magyar Posta kézbesíti Magyarországon, hanem a DPD futárszolgálat.

A brit posta csomagjait a Brexit előtt a GLS kézbesítette Magyarországon. Most nem tudom, mi a helyzet.


Tehát összegezve: abban az esetben tudsz postán maradóra rendelni külföldről, ha EU-ból jön a csomag; valóban csomagként van feladva, nem levélként; és megbizonyosodtál róla, hogy az adott ország postaszolgálatának magyarországi kézbesítési partnere a Magyar Posta.

2022. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Sajnos nem EU-s országról van szó, úgyhogy ezt akkor benéztem
2022. jan. 17. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!