Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Párom a napokban bejelentette...

Párom a napokban bejelentette a munkahelyén, hogy terhes , amit a főnöke tudomásul is vett. Mai napon azt mondta neki, hogy ha aktuális lesz ki fogja venni az állományi létszámból mert egyenként nagyon sokat kellene utána fizetnie . Ez így szabályos?

Figyelt kérdés
Péntekre kaptunk időpontot az államkincstárba de addig is szeretnénk utána járni a dolgoknak .

2022. febr. 14. 20:33
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*egyébként
2022. febr. 14. 20:34
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem szabályos
2022. febr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
A közlestől kezdve felmondási vedelem érvenyes. Nem mondhat fel neki.
2022. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Nem szabályos jelentsd be a f.szba az Egyenlő Bánásmódért Felelős Főigazgatóságnál, vagy hova tartozik sztem ide. Ez diszkrimináció.
2022. febr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Olvassátok el ezt.


[link]



Nem ertem a főnököt... miről brszél? A gyest csed stb-t nem ő fizeti hanem a tb.

2022. febr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ezért nem is értjük miért mondta ezt . Elmondása szerint nekik így minden hónapban nullás bérszámfejtést kell csinálniuk és a táppénzes időt is nekik kell fizetniük .

Mi sem vagyunk teljesen képben (még) ezzel kapcsolatban hiszen első baba lesz de úgy látjuk ő sem . Az olvasottak alapján sokan vannak ilyen helyzetben , ezt a kellemetlenséget szeretnénk megelőzni . Koszonom az eddigi válaszokat !

2022. febr. 15. 09:56
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mit jelent az, hogy "kiveszi az állományi létszámból". Ez nem egy jogi megfogalmazás!


Felmond neki? vagy mi?

2022. febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt nem értjük mi sem, hogy ez mit is jelenthet . Párom megkérdezte, hogy mit szeretne ezzel mondani azt mondta majd tájékoztatni fog időben mindenről, egyeztet a könyvelőivel, ügyvédeivel . Az állományi létszám mint olyan valóban létezik de abból való kivétel nem tudom mit takarhat.
2022. febr. 15. 11:21
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Én sem értem, hogy milyen állományi létszámból veszi ki. Ez azért nem azt jelenti, hogy felmond neki az én értelmezésemben. Nincsen valamilyen készenléti/ügyeleti beosztása, amiből ki akarják venni? Ezt érdemes lenne letisztázni mielőtt bárhova is fordultok, mert jelen formában értelmezhetetlen a dolog.

Fel nem mondhatnak neki, ez gondolom tiszta, totál mindegy, hogy mit kell utána fizetnie a munkáltatónak és mit nem.

2022. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Arra figyeljetek, bármit a párod orra alá tol, ne írja alá!
2022. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!