Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idő után kell negatív...

Mennyi idő után kell negatív értékelést adni a vaterán?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekes a helyzetem. A vásárló mikor 4 nap után sem jelentkezett írtam neki e-mailt. Utánna sem történt semmi. Majd egy hét után felhívtam telefonon. Nagyon unottan és udvariatlanul beszélt velem (én nő vagyok ő pedig férfi) és mondta, hogy másnap válaszolni fog levélben. Most már az a nap is elmúlt és semmi. Tanácstalan vagyok mert nem szeretnék negatív értékelést adni, de újból telefonálni sem. Azt sem tudom mennyi az az idő amennyit a vatera vár.
2008. dec. 16. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

ha jól emlékszem még, mert már régen vateráztam, nincs időkorlát. Viszont szerintem, neked nem azzal kellene törődnöd, hogy vele mi lesz, hanem azzal, hogy te el szeretnél valamit adni, amit ő kvázi akadályoz, mert rá vársz.


Állítsd be, hogy az üzlet nem jött létre, adjál neki negatív értéklést, írd le mellé, hogy mi a helyzet és vagy vedd fel a kapcsolatot a második helyezettel (erre ad lehetőséget azt hiszem a rendszer), vagy hírdesd meg újra.

2008. dec. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
85%

10ezer Ft fölötti eladásnál van egy korlát, hogy azt hiszem, 45 nap után zárol a rendszer, és amíg nem értékelsz, nem is nagyon csinálhatsz mást.

Szerintem próbáld felhívni ismét, mert nem tudjuk, miért nem ír, lehet, hogy a netje vagy a gépe ment szét, de ha semmi technikai malőr nem akadályozza, és csakúgy "poénból" vár, akkor nyugodtan adj neki negatív értékelést és vedd fel a tiltólistádra. Illetve nem tudom, milyen értékeléseket kapott eddig, esetleg az adhat némi támpontot, milyen vevő lehet. Ha sok a negatív, vagy rossz véleményű semleges, akkor gyanakodhatsz, hogy nem megbízható. De nekem volt már dolgom olyannal is, aki megbízható volt az értékelések alapján, csak engem akart hülyének nézni (férfi volt, nő vagyok - műszaki cikket vett, nálam még működött, nála már hibás volt), de ez nem a Vaterán volt, hanem a Teszveszen, a rendszer nem is csinált semmit, ott is hagytam őket, a Vatera legalább ebben korrekt, hogy ha valami bizonyítottan nem jogos, akkor értékelést hajlandók törölni, egy másik esetem volt, este 9 után akarta átvenni a kedves vevő a vásárolt cuccot egy nem túl biztonságos környéken, én meg erre nem voltam hajlandó, más időpontot és helyszínt pedig ő nem volt hajlandó választani, negatívat kaptam, a Vatera törölte.


Nyugodtan adj neki negatívat, ha csak az időt húzza, és ha volt más licitáló, ajánld fel a sorban következő vevőnek, aki remélhetőleg korrektebb lesz.

2008. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig csak pozitív értékelése volt. De látom a vaterán, hogy azóta már be is volt lépve és vásárolt is és azt már azt ki is fizette. Mert megvan az értékelés és látom mikor zárult le az az eladás. Amit én árultam 10 ezer fölött van. Amit meg utánnam vett az az én árumnál 5x drágább volt tehát nem kifogás, hogy nincs pénze.
2008. dec. 16. 12:22
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Olyan kifogás nem is lehet, hogy nincs pénze.

A licittel a vevő szerződést kötött, amit köteles teljesíteni.

A Vatera szabályzatában ez szerepel, valamint a most idézet rész is:

# Mit tegyek ha az eladó nem jelentkezik?

Az aukció lezárása után javasolt azonnal írni egy üzenetet a partnernek, ha erre 3-4 napon belül nem reagál, akkor érdemes telefonon is felvenni vele a kapcsolatot. Ha ez sem sikerül és a partner továbbra sem jelentkezik, akkor az aukció zárása után 7 nappal amennyiben nem lehet tovább várni érdemes egy üzenet írni az adásvételtől való elállásról és megadni a partnernek a megfelelő értékelést. Egy utolsó felszólítást küldjön az illetőnek a termék adásvételével kapcsolatban és küldje el másolatként a biztonsag@vatera.com címre is. Ezt a címzettnek is említse meg kilátásba helyezve a megfelelő értékelést amennyiben nem jelentkezik. A kapott azonosítót mentse el, mivel az alapján esetleges bonyodalmak esetén igazolni lehet, hogy az üzenet kiküldésre került a partnernek."

Nem jellemző, hogy valaki bírósághoz fordul, de a megbízhatatlan partner negatív értékelést érdemel!

Egy bizonyos idő után a Vatera fel fog szólítani, hogy értékeld a partnered!

2008. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!