Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes havi 5-10.000ft...

Mibe érdemes havi 5-10.000ft tenni illetve 50.000ft egybe?

Figyelt kérdés
Kevés a fizetésem nincs 200.000 nettó,de tudatos tervezéssel sikerül azért félre tennem . Nem volt egyszerű ,de már napi rutinommá vált.Minden kiadásomra szánt összegem fizetésből megy a kis borítékomba. Vezetem minden költségemet így marad fenn havi 5-10.000 Ft. Tudom nem sok ,de ezt tudom nélkülözni. Eddigi takarékosságim mellett. Van a generálinál már életbiztosítással egybe kötött takarékosságom , egészségpénztáram, illetve vész esetére egy bizonyos összegem a megtakarítási számlámon illetve némi kp. Maszek pénzemet nem tudom és nem is akarom bele kalkulálni mert az megy a nyaralásra, fiamnak ami kell óvodába és egyéb költségeire, nekem így vált be. Illetve a szja visszatérítésem 50.000ft avval is szeretnék valamit csinálni. Tudnátok ötleteket adni?

2022. febr. 24. 09:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedbe nyitnék egy TBSZ számlát és éveken át részvényeket vennék, most a következő hónapokban esni fognak az árfolyamok az oroszok miatt, be lehet vásárolni majd jól.

Borítékban, készpénzben biztos nem tartanám ilyen infláció mellett. Ha biztonságos befektetést akarsz akkor nyiss az államkincstárnál állampapír számlát, 6% körüli hozamot el lehet érni.

De a legjobb befektetés ennyi összegnél az oktatás, fejleszd magad, hogy tudj többet keresni mint 200 ezer. Egyetem? Valami tanfolyam? Havi 10 ezerből nem nagyon lehet félretenni.

2022. febr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igazából nem akarok váltani mert nagyon jó a munkám illetve tudok maszekolni is illetve fiammal lenni óvodába vinni, menni érte stb. Maszek pénzekből veszem minden cuccot fiamnak ami kell neki, nem kell nélkülözni illetve kocsim szervizet ,váratlan kiadásokat is fedezi kocsinak.

Sajnos a feleségem nem partner ebbe ö elszórja a fizetését ,igaz a rezsit meg ház költségét ketten fizetjük. Ő nem takarékoskodik holott ő kapja a családi és az adokedvezmenyt, de mindegy ez más tészta. Én ezeket a megtakarításokat fiamnak akarom illetve magamnak vész esetére, hogy konkrét legyek 25.000 megy generali takarekossagra ,5000 egeszsegpenztar, 10.000 megtakarítási számla illetve 10.000 kp. Ezeken elég szép összegek vannak már fizetésemhez mérve.

2022. febr. 24. 09:39
 3/18 A kérdező kommentje:
Igazából a feleségem partner lenne a takarékosságban akkor könnyebb lenne ,de megoldom . Rezsit ketten fizetjük, de minden más kiadás külön megy ő így akarta Háztartás is meg van beszélve pl. egyik hónapba ő veszi a dolgokat másikba én. Én odaadom neki pl. a rezsi felét, de tudom nem fizeti ki időben illetve nagyon felesleges drága cuccokat vesz. Igazából minden jó köztünk, nem tudom mert akarja így, nem lehet vele erről beszélni, én elfogadom mert szeretem. Annyit még hozzá tennék övé a ház amibe lakunk. Ami még ugye jó nálam én tartok állatokat is saját célra tej,tojás ,hús stb. azt magamnak termelem. Fát is felesbe vesszük igaz én össze szoktam szedni van lehetőség erdő takarításra és poton pénzért hozzá jutok ő drágán veszi.. Van még egy hitelem az autón ,ha lejárt akkor még többet félre tudok tenni, de ez muszáj volt mert kell a munkába járáshoz. Igazából ki jövök q pénzekből,félre is tudok tenni ,de ketten könnyebb lenne. Igaz dohányzók ami felesleges kiadásom. De úgy is konkrétan generali megtakarításom 10 éves havi 20.000ft , egészségpénztáram 5000ft , megtakarítási számlámra havi 10.000 rakok, kp ba is 10.000 félre rakok. Illetve ha van több plusz bevételem azt is félre tudom tenni . Ezeken elég szép összeg össze jött már. Csak ugye mint írtam ami marad havi 5-10.000 Ft OM még pluszba arra szeretnék valamit illetve az 50.000 Ft amit kaptam szja val avval is valamit kezdeni . Ezeket tudom nélkülözni. Amúgy az elmúlt 2 évben sikerült nagyon tudatosan gazdálkodnom a pénzzel.
2022. febr. 24. 10:00
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Random Capitalnál tudsz TBSZ-t nyitni, annyiból is jó lehet, hogy nem Ft-ban lesz a pénzed hanem EUR vagy USD-ben. Én a Forintot kerülném a helyedben, sok sikert! (1. voltam)
2022. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat ,hogy 2 x írtam, de lefagyott telefonom és nem láttam,hogy elküldte előző válaszom,de másodikban bővebben kifejtettem a dolgokat. A generálit elírtam az elsőnél az összeget!

Köszönöm mindenkinek akinek hasznos tippjei vannak !

2022. febr. 24. 10:05
 6/18 anonim ***** válasza:

50ezer forintnál a pénzváltás és részvényvásárlás költsége felemészti a hozamodat.


154$-t ér az 50ezer, ebből 7$ lesz a teljes a költség. 5%. Kivételnél kb ugyanennyi. Jó persze eloszlik "sok" évre, de ez nagyon nem költséghatékony.


Szerintem neked ennyi pénznél költségmentes megoldásokon kívül másban nem szabad gondolkodnod. Az meg az állampapír.


Főleg azon gondolkodnék a helyedben, hogy mivel lehetne növelni a bevételeidet.

2022. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha lejárt a hitelem akkor havi 60.000 plusz meg marad. És akkor már nem lesz semmi gondom ,főleg ,hogy ez is akkor plusz bevétel lesz. Mert igazából eddig se hiányzott úgymond a kasszából, simán félre tudom tenni.
2022. febr. 24. 11:00
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

az a generali takarékosság az garantáltan bukó, azt azonnal megszűntetném, horror költésgei lehetnek

tedd inkább állampapírba, amit írtak itt többen is

2022. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Esetleg, ha ránézésre az 50.000ftot tbsz számlára és a 0. Évben még havi 10.000ret úgy működhet ?

Vagy maradjon az állampapír?

2022. febr. 24. 11:12
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
bocsi de itt nem jön ki a matek, kevesebb mint 200 ezret keresel, akkor miből éltek, ha 60 ezer a hitel? ruha, étel, rezsi, kocsi, tankolás, kötelező, egyéb miből fizeted? vagy fényt esztek?
2022. febr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!