Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megvárja-e a futár, hogy...

Megvárja-e a futár, hogy kibontom a csomagot és ha nem az van bent amit rendeltem visszaküldhetem-e úgy, hogy az nekem ne kerüljön pénzembe?

Figyelt kérdés
Rendeltem valamit egy szerszámokkal foglalkozó webáruházból. Ezt követően olvastam csak véleményeket, hogy előszeretettel helyettesíti szó nélkül ez az áruház más termékkel ha nincs.
2022. márc. 17. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Elméletileg meg kéne neki várni. Ha nem az van benne, azt mondod, hogy te nem ezt rendelted, nem az van benne és visszaküldik. Ugye nem fizettél előre?
2022. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Addig nem írod alá az átvételt, és ekkor megvárja (még ha utálni is fog emiatt). Ha utána bontod ki, úgy tedd, hogy minél kevesebb bontás legyen (csak annyira, amíg előbb megnézed, mi van benne).

A kettő között mindössze annyi a különbség, hogy a futárral visszaküldheted (hivatkozással arra, hogy nem ezt rendelted), míg különben magadnak kell gondoskodnod a visszajuttatásról. Továbbá egyes esetekben a sarkadra kell állni a visszavételhez.

A visszaküldés a vevő költsége. Kivéve, ha saját maga viszi vissza (ekkor a ráfordított ideje a költsége).

A visszavételnek egyébként nem feltétele az, hogy mi van benne. 14 napos elállási jog illet meg, indoklás nem szükséges. Ha az átvételtől számított 14 napon belül visszajuttatod a terméket azzal, hogy meggondoltad, ez elég ok a visszafizetésre. Vitázni lehet, de neked van igazad (esetleg - nagyon ritkán - kénytelen az ember bírósághoz fordulni).

2022. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
No, de ha kibontom és nem az van a csomagban amire számítottam hogyan vigye vissza bontottan? Mi van ha egyszerűen nem megyek ki mikor jön a futár?
2022. márc. 17. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések "


A futár nem köteles megvárni a bontást, nem is jellemző. Jogszabály nem írja elő.

Ha kétséged van, akkor két tanúval, videófelvételt (nem fotó) készítve bontsd ki a dobozt.

Egyébként online rendelésnél átvételtől számítva 14 napod van arra, hogy elállj a vásárlástól.

Hibás teljesítés esetén nem is elállni kell, hanem reklamálni.

Ha nincs az ÁSZF-ben olyan, hogy csereterméket is küldhetnek, de mégis megteszik, akkor hibás teljesítés történt. De ha van ilyen, akkor azt meg a futár tételesen adja át, és vissza lehet utasítani.

Auchan, Tesco így működik, de lehet más is.

A videó abban az esetben lehet hasznos, ha törött, hiányoz terméket kapsz.

2022. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszont a 14napon belüli elállással történő visszaküldést a vevő fizeti, vagy nem?
2022. márc. 17. 14:40
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem varjak meg. Ala kell irnid hogy a csomagon nem lattal serulest. Ha urana nem az van benne, sajat koltsegeden kell visszakuldened. Ez jgy logikus hiszen kulon dija can az odaszallitasnak kulon dij a visszaszallitasnak. Ha felbontanad a csomagot, akkor is kell visszaszallitasi dijat fizetned, ertelemszeruen ezt nem varja meg, kulon kell leadnid a rendelest visszakuldesre az ugyfelszolgalaton es fizetes utan jon a futar a csomagodert. Csak bontatlanul utasithatod el az atvetelt, akkor benyelik a veszteseget ha nem volt fizetve a csomag vagy levonjak a szallitasi dijat abbol a penzbol amit visszautalnak mert nem vetted at a termeket. Olyan nincs hogy felbontod es ugy utasitod, nem veszed at a csomagot hiszen akkor a futarra kenheto hogy ő bontotta fel vagy nem szallitotta ki neked. Ha viszont mar alairtad hogy azvetted, akkor onnantol a tied.
2022. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A vásárlástól való elállás esetén a visszaküldést neked kell fizetni, igen.
2022. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!