Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy-hogy nem omlott össze az...

Hogy-hogy nem omlott össze az ukrán hrivnya?

Figyelt kérdés

2014-ben a jelenlegi háborúhoz képest szinte gyerekjátéknak tűnő krízis során lazán lefelezett, aztán romlott közel mégegyszer annyit az azt követő években.

Most meg mindössze pár százalékot esett az euróhoz képest. Szét van lőve az ország, gyakorlatilag leállt a gazdaságuk, az se biztos hogy egyáltalán függetlenek maradnak, állítólag menekültek százezrei nem tudnak mit kezdeni a hrivnyájukkal, mert senki nem akar váltani, de az árfolyamgrafikonon eközben semmi extra nem látszik.

Mi ennek a magyarázata?



2022. márc. 25. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Az hogy mindenki oket tamogatja, kiveve persze orban, mivel o egy orosz bab. Ezert is van az hogy a forint szarabbul teljesit
2022. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gyengül egy valuta, ha sokan akarják eladni.


Pl egy külföldi OTP részvényes, ha eladja az OTP részvényt, forintot kap érte, amit utána szintén elad euróért. --> esik a forint


Ukrajnában olyan minimális a külföldi tőke, hogy nincs aki el akarjon adni nagy mennyiségű hrivnyát. Közben a külföldi ukránok és mások pénz küldenek haza, tehát ők meg vesznek hrivnyát, amivel támasztják az árfolyamot.


Nagyjából emiatt van ez a furcsa viselkedés.

Teljesen mindegy, hogy ki kit támogat, meg ki kinek a bábja, az a fontos, hogy honnan hova áramlik a tőke.

2022. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2: Sokan akarják eladni, de nem tudják. A bankok magasabb garanciák nélkül nem hajlandóak hrivnyáért eurót adni, semmilyen árfolyamon, ami azt jelenti, hogy a gyakorlatban nulla közeli az értéke: [link]

De akkor honnan ered az árfolyam? Ha a google-be beírom hogy 1 UAH in EUR, akkor ott van a perces grafikon, mintha most is adnák-vennék mint bármely más valutát. Honnan jön ez az adat, ki adja-veszi most a hrivnyát? Nyilvánvalóan nem a valóságot tükrözi, mert ha kimennék a nyugatira és felajánlanám, hogy féláron megveszem, a menekült örömmel ideadná, de én ugyanúgy nem tudnám eladni senkinek, pláne nem a google által jelzett abszurd áron.

2022. márc. 25. 14:13
 4/5 A kérdező kommentje:
A kérdést is rosszul írtam ki, mert a hrivnya összeomlott, de az árfolyama nem. Tehát helyesen: hogyhogy nem omlott össze a hrivnya ÁRFOLYAMA?
2022. márc. 25. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:

A devizatőzsdén alakul minden devizapár árfolyama. A kereskedelmi banki árfolyamok csak tükrözik a devizatőzsdén kialakuló aktuális árfolyamot.


Jan.25-én 1 UAH = 32,8 UAH volt, amikor fegyveres konfliktusra még alig számított bárki.

A háború kitörésekor 33,8-ra "ugrott " az árfolyam, míg a háború kezdete után 1 hónappal visszatért a jan. 25-i árfolyamszintre.


Hogy a tőzsdén miért nem akartak rengetegen Eurot vásárolni és hrivnyát eladni, azt csak a hrivnya tulajdonosok tudják.


A válaszhoz azt kell feltérképezni, kik jelenhetnek meg a deviza piacokon egyszerre nagy mennyiségű hrivnya eladási szándékkal. ( ld. pl. ukrán jegybank, külföldiek, akik korábban hrivnyával spekuláltak, külföldi iparvállalatok, szolgáltatók, akik kivonulnának Ukrajnából és vállalkozásuk felszámolásával a kapott hrivnyát Eurora váltanák tömegesen, magánszemélyek, akik milliónyian váltanának hrivnyát Eurora,......


Ha ezeket a szándékokat, és mennyiségi adatokat végig elemzed, akkor megkapod a választ a kérdésedre.

2022. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!