Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az jogos, hogy a posta levámol...

Az jogos, hogy a posta levámol egy öklömnyi csomagot, amiről kideríti, hogy 0 Ft vám és 0% ÁFA, majd beszed 800 Ft vámkezelési díjat?

Figyelt kérdés

Eleve ki volt már fizetve a VÁM, tehát nem is kellett volna vámkezelés alá vonják, nem?


* IOSS vámkezelésű küldemény esetében az igazolás vám- és áfafizetési kötelezettséget nem tartalmaz, mivel az áfát a vételárral együtt vásárláskor, az online platformon kiegyenlítették.



2022. ápr. 25. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Megdolgozott érte, nem?

Hiszen meg kellett vizsgálnia h valóvan vámmentes -e.

2022. ápr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Mivel a jogszabály ezt lehetővé teszi, ezért igen, jogos. Hogy igazságos-e, vagy jó-e, hogy így van, arról vitatkozhatunk napestig, de ez már nem a posta "sara", ők csak végrehajtók. Mintha szegény pénztároson kérnéd számon, hogy milyen drága egy levél/csomag feladás. Kb. annyi köze van hozzá, mint mint neked vagy nekem.
2022. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Még rgxyszer mondom IOSS vámkezelésű küldeményről van szó, amely esetében vám- és áfafizetési kötelezettséget nem tartalmaz, ha jól tudom. Ez nem automatikus?


Szerintem hülyeséget mondtok, az analógia eléggé sántít. Ez olyan, mintha egy levélre sűrgösségi bélyeget ragasztanál, amiért fizettél, hogy hamarabb kiszállítsák, de a posta még elkér 800 forintot, hogy a sűrgösségi bélyeget megnézze, hogy valódi-e. Vagy olyan, mintha levelet küldenél borítékban, de a posta 800 forintot levonna kezelési költségként, hogy megnézze, hogy nem-e 10 kiló fölötti a levél, és mérlegre teszi, hátha egy mikroszkópikus fekete lyuk van benne. Szóval teljesen jogos, ha vámkezeli, ha vámkezelni kell, de ha nem kell vámkezelni, akkor ne vámkezelje.


Egyébként ajándékot vámkezelni kell például?

2022. ápr. 25. 18:13
 4/6 A kérdező kommentje:

"Hiszen meg kellett vizsgálnia h valóvan vámmentes -e."


Leveleket nem bontják fel ilyen alapon, hogy hátha valutát vagy kábítószert küld benne valaki?

2022. ápr. 25. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
A Magyar Fosta rabol, csak az a baj, hogy legálisan.... Én ezért rendelek mindig olyan futár szolgálattal, akik megcsinálják ezt házon belül és kikerülhető a lehúzás.
2022. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ma így jött

399 Ft ha elektronikusan fizetek de azt nem engedik meg ezért 799 Ft lesz de mire kiért a postás itt a papír 950 Ft.


Na mindegy , 950ert nem kértem majd kapok egy refundot

2022. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!