Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik az mlm pénzügyi...

Hogyan működik az mlm pénzügyileg?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogyan működik egy mlm cégnél (pl Forever) a finanszírozási rendszer. Pl az adott termék árát hogyan forgatják vissza a rendszerbe, és miként perkálják ki a jutalékot a tagok között. És az is érdekelne miért tartják egy lehetséges álomnak azt, hogy egy szintnél már nem kell annyira dolgozni.

2022. máj. 14. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Úgy hogy pofátlanul nagy árréssel dolgoznak, amiből ki tudják fizetni a több szintű jutalékot, amit minden cég azzal magyaráz hogy valami frenetikus csodatermék az övék, és a csúcsminőség fölött van 10 méterrel. Ami nyilván legtöbbször köszönő viszonyba nincs a valósággal.
2022. máj. 15. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Nézd meg az e-beszamolo.hu-n a forever mérlegbeszámolóját, minden világos lesz belőle 😀
2022. máj. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha valóban érdekel, akkor itt egy elég részletes leírás arról, hogy hogyan "perkálják" a jutalékot az MLM rendszerekben.


[link]


Itt le tudod tölteni a PDF-et, amiben alaposan ki van fejtve. Semmi rizsa, csak számok és képletek. Jó pár órád rá fog menni, ha valóban meg szeretnéd érteni. (habár ezt kétlem a kérdésed alapján :) )


Ha mégis sikerül, akkor megválaszolja azt a kérdésedet is, hogy ez bizonyos szint után, miért nem kell már annyira dolgozni.

2022. máj. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azért érdekel, mert a legjobb barátnőmet teljesen berántotta ez a rendszer és esze ágában sincs kijönni belőle. Otthagyta a kb 300 ezres fizetésű állását, és inkább ezzel foglalkozik ami jelenleg jó ha 50 ezer forintot ad neki 3 hónapja, havonta. 😞
2022. máj. 15. 10:58
 5/17 anonim ***** válasza:
6%

@4

Ezt így elég elég hihetetlenül hangzik. Aki havi 300 ezret keres, az már elég tudatos kellene legyen ahhoz, hogy alaposan átgondolja. Az MLM mellékállásban is végezhető és általában csak akkor hagyják ott az emberek a munkahelyüket, amikor az MLM-ből már jön legalább annyi pénz, mint a fizetésük. Tehát eleve gyanús, hogy otthagyta. Vagy talán más miatt hagyta ott, mondjuk egy sz@r munkahely volt és így is úgy is otthagyta volna.


Ahhoz, hogy havi 300 meglegyen az MLM-ből (befektetett munkától függően) minimum 6-12-18-24 hónap szükséges. És ezt ő is nagyon jól tudja. (már ha igaz, amit írsz)


Mi volt a célod ezzel a kérdéssel?

Szeretnél segíteni a barátnődön?

Ülj le vele beszélgetni! Tudd meg, hogy mi volt ezzel a célja, hogy mennyit szeretne keresni hosszú távon és vázolj fel neki egy ennél jobb lehetőséget, amivel megkeresheti azt a pénzt.

2022. máj. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Én is hallottam ilyen emberkéről. Közeli ismerős testvéréék. Nagyon benne voltak azt aloe mlm bizniszbe a párjával. Annyira jól ment hogy a jól fizető szakmában való munkahelyét is otthagyta, hogy mlm-ezzen teljes időbe. Teli is kürtölte a facebookot, hogy ő már magának osztja be az idejét, mert ő mennyire komoly szabadúszó, és sajnálja a 9-től 5-ig dolgozókat bla bla.

Aztán visszaesett a forgalma, nem tudott annyi új embert hozni, nem volt annyi vásárlás a downline-jába, és szépen vissza kellett kéreckednie a volt munkahelyére. Ezzel persze már nem nagyon kérkedett.

2022. máj. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

@6

Igen, én is ismerek ilyeneket is.

Észnél kell lenni.

2022. máj. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kituggya, az volt a célom, hogy megoldást találjak arra, hogyan tudnám kirántani a barátnőmet ebből az agymosó környezetből úgy, hogy reális választ adok neki, miért jön ki mindig 0 bevételre ő is, meg a szponzora is.
2022. máj. 17. 19:09
 9/17 anonim ***** válasza:

@8

Igen, megértettem. Pont ezért adtam ezt a választ.


A finanszírozási rendszer irányából megközelítve nem fogod tudni kirántani őt. A rendszer elég jól fel van építve, a visszaosztás is rendben van, (még az is logikusan fel van építve, hogy egy szintnél már nem kell annyira dolgozni.) Ebbe nem fogsz tudni objektíven belekötni.


Két dolgot tehetsz:

1. Rászánsz egy csomó időt, megérted a rendszer működését és segítesz neki hasznos tanácsokkal, hogy hogyan boldogulhat úgy benne, hogy az akár még számodra is elfogadható és etikus legyen.


2. Megpróbálod kirántani belőle. Ha elkezded támadni az MLM-et, akkor az csak ellenkezést fog kiváltani.

Soha nem valami ellen kell kiállni, hanem valami mellett. Ezért is írtam, hogy javasolj neki egy jobb alternatívát.

2022. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Heh. Rendben, akkor inkább a rendszert szeretném megérteni, mert inkább tűnik valami rendszertelen vállalati rendszernek, semmint egy normális egy normális gazdasági rendszernek. Ha ismered a Forever céget az jó lenne, mert jelenleg semmi reális információt nem találtam még róla.
2022. máj. 17. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!