Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez elérhető cél,...

Szerintetek ez elérhető cél, vagy inkább itthon húzzam össze a nadrágszíjat?

Figyelt kérdés

Szeretnék felsőoktatásban tanulni, azonban ehhez nincsen megfelelő egzisztenciám és így nem tudnék úgymond stressz mentesen a tanulmányaimmal foglalkozni, mivel el is kell tartsam magamat.


Na most az ötlet, ami felmerült bennem, az arról szólna, hogy külföldön (Ausztria vagy Németország) megszedném magam pár év alatt, raknék félre tartalékokat és amikor ez megvan, akkor haza jönnék és kényelmesebben tudnék foglalkozni a tanulmányaimmal, valamint a már meglévő német tudásomat is középfoknál magasabb szintre emelhetném.


Hozzáteszem nem mosogatni mennék, hanem megpróbálnék esetleg valamelyik szakmámban elhelyezkedni (esetleg a villanyszerelő).


Szerintetek egy ilyen ötlet sikeres lehet? Lehetne elég tartalékot félre tenni, hogy miután azzal hazajöttem, valamivel komfortosabb környezetben a tanulmányaimmal foglalkozzak?

Tehát a pénzemen próbálnám megvenni az itthoni viszonylagos szabadságom.



2022. máj. 16. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez azért nehezen kivitelezhető mert nem fogod magad megszedni ez csak Magyarországon megy ennyire. Másrészről hozzá fogsz szokni ahhoz hogy van pénzed és amikor elmész tanulni össze kell húzni a szíjjat mivel be kell osztanod majd a pénzt és alacsonyabb életszínvonalon fogsz élni.

Aki egyszer elkezd jól keresni az nem fog egykönnyen visszülni tanulni.

2022. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Csináld távoktatásban a sulit és dolgozz mellette. Én is így szereztem a diplomát.
2022. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem működőképes az ötlet, én is így csináltam. Én kb. 2000-2200 eurót keretem nettó Németországban, és ebből 1000 eurót havonta félre tudtam tenni. Nem koplaltam, de nem is szórtam a pénzt.

Nálam nem működött az, hogy itthon fillérekből csóróskodjak évekig, ahogy az sem, hogy az egyetem mellett teljes munkaidőben dolgozzak. Ha bírod energiával, és találsz olyan munkaadót aki partner ebben akkor működhet is. Nekem az úgy sok lett volna, így is épp elég volt.

2022. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Itt is ez baj, hogy csóróskodok itthon.
2022. máj. 16. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Villanyszerelőként tudsz Ausztriában dolgozni, és jól keresni
2022. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél van a nagy igazság. Nem kevés idő összespórolni annyi pénz, hogy abból 3-4 évig eltartsd magad. Egyrészt nem kell alábecsülni egy kétkezi szakmát sem. Nem két nap kitanulni. Mire sikerül összegyűjteni egy egyetemre valót, addigra már sok időt beleöltél a szakmádba, (jobb esetben) már jó vagy benne, és csoportvezetői vagy vállalkozói célok felé kacsintgatsz. Már nem kell megnézned, hogy az olcsóbbik kenyeret vedd, kilátásban egy kapcsolat, szeretnél saját ingatlant, esetleg egy autót...


Na és ebben az élethelyzetben kellene mindent eldobnod, hogy valami újat előről kezdj egyetemen. Nem azt mondom, hogy nem lehetséges, de ehhez nem kevés hivatástudat és áldozatvállalás kell.


Én azt tanácsolom, hogy ha tényleg ezt akarod, akkor nézz utána ösztöndíjaknak, diákhiteleknek, egyetem mellett legyen valami munkád, és vágj bele.

2022. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Számold ki, hogy mennyi pénz kéne nagyjából a tanulmányaidhoz. A diákhitel önmagában szerintem kevés. Az úgy elég kellemetlen, ha idő közben derül ki, hogy nem tudod finanszírozni a tanulmányaidat, vagy nem tudod munka mellett csinálni. Nem muszáj, hogy a teljes összeg a rendelkezésedre álljon. Az is egy opció, hogy dolgozol mondjuk egy évet, és összeraksz amennyit tudsz, hogy legyen egy vésztartalékod ha megszorulnál. Ennyi idő alatt a nyelvet is elég jól meg lehet tanulni. Aztán hazajössz, és felveszed a diákhitelt, esetleg vállalsz suli mellett munkát, amennyit időd és energiád enged, de nem fogsz teljes mértékben attól függni.
2022. máj. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 Elképzelhető amit írsz, de az is lehet, hogy addigra már annyira elege lesz az egészből, hogy alig várja hogy valami másba kezdhessen.
2022. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!