Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eddig csekken fizettem a...

Ha eddig csekken fizettem a rezsit de ezután netbankról utalva akarom akkor értesíteni kell a vízműveket, áramszolgáltatót stb vagy tudomásul veszik hogy ezután a számlájukra utalok?

Figyelt kérdés

2022. máj. 26. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból érdemes nekik jelezni, hogy fölöslegesen ne küldjenek csekket, hanem elektronikus számlát kérsz és legalább kevesebb papír van felhasználva.
2022. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egyedül a DIGI Kft. nem tudta lekezelni azt, hogy csekk helyett utalással fizettem. Minden más szolgáltatónak nem okozott problémát. Sehova nem jelentettem, egyszerűen csak elkezdtem utalni és kész. Egy idő után volt szolgáltató, aki nem küldött a számla mellé már csekket.


DIGI-nél tortúra volt belőle, és majdnem asztalcsapkodás, annyira hülye egy cég. Ki akarták kötni a szolgáltatást, mondván, hogy nincs befizetve a számla. Erről a kikötés előtti este küldtek SMS-t, pedig mind az e-mail cím, mind a mobilszámunk bent volt a rendszerükben, mint kapcsolattartás. Aztán megtalálták a befizetéseket, de mégis ki akarták kötni a szolgáltatást, mert ez náluk így "szokás".

Én viszont az ügyfélszolgálaton elmeséltem nekik, hogy erről a "népszokásról" hogyan kell leszokni...


Azóta nem probléma, hogy utalok.

2022. máj. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2: Akkor már miért nem kártyával fizetsz? Sokkal kényelmesebb és az utalással ellentétben garantáltan lekönyvelik jó helyre. Én már akkor is kártyával fizettem, mikor még jött a csekk, de azóta a papír számlát és csekket lemondtam (volt egy időben egyszeri kedvezmény rá)
2022. máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Akkor már miért nem kártyával fizetsz?"


Mert eszembe nem jutott volna soha, hogy egy szolgáltatónak problémát okoz, ha utalok. :) :)

2022. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az utalásnak tranzakciós díja van, a kártyás fizetésnek nem...
2022. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az utalásnak tranzakciós díja van, a kártyás fizetésnek nem..."


Nem tudom, hogy kinek van tranzakciós díja utalás után, de biztosan nem nekem.

2022. máj. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Melyik bank? Mert max a nullás bankszámláknál nem szokott tranzakciós díj lenni.
2022. máj. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Takarékbank - Aktivitás számlacsomag.
2022. máj. 31. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!