Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha bejutok szemtelenek lesznek...

Ha bejutok szemtelenek lesznek velem a protekció miatt?

Figyelt kérdés

Oviban dolgozom egy másik településen. Ahol lakom van 4 ovi is, szeretnék bejutni az egyikbe, ahol régen én is ovis voltam.

Mondták tavaly télen hogy lesz hely agusztustól ott.

Jelentkeztem és a főnök mondta, hogy mivel elsőként jelentkeztem nekem van a legnagyobb esélyem, de mondta majd hívjam tavasszal.

Áprilisban újra felhívtam és mondta, hogy szívesen felvesz, de sokan, 8-an is jelentkeztek és vagy a vezetőség vagy az önkormányzat dönt. Interjú nincsen. :/

A családom segíteni szeretett volna és megkérdezett szóljanak -e az érdekemben.

Keresztanyukám polgármester, sógorom meg fogorvosi aszisztens így nagy a kapcsolati hálózatuk.

Én nemet szerettem volna mondani, mert sose intéztek engem még be sehova és szerettem volna, ha maguktól akarnak engem.

De végül belementem, hogy szóljanak, párom és szüleim is kérleltek, hogy használjam ki.

Aztán eltelt sok idő, már lassan itt az agusztus, de hír nem volt róla.

Nagyon jóba vagyok a pap bácsival, mert sokat jàrok templomba. Beszéltünk az oviról és kérdezte miért vagyok bejàrós. Elmondtam és mondta, hogy akkor felhívja egy ismerősét az oviból, hogy van -e még üres állás.


Aztán mondta aki felvette a telefont, hogy még mindig van, de még nem döntöttek és kérdezte kit ajánl és mondta a nevem. Erre a nő annyit mondott, hogy "Nagyon nyomják azt a lányt". És eléggé csúnya hangnemben mondta.

A nőnek a lánya is ott dolgozik vele együtt. Ő is most végzett az egyetemen. Így femerült bennem a kérdés, hogy ha a lánya egyből el tudott ott helyezkedni akkor mièrt zavarja, ha nekem is van, aki támogat. Egyenes útja volt oda, hisz ott az anyukája. Több ilyen is van ebben az ovibab.

Elkèpzeltem, ha bekerülök, akkor majd rossz szemmel néznek rám.

Már most bánom, hogy 1 ember is szólt az érdekemben!

Viszont szerettem volna nagyon bejutni, már most lehet inkább maradnék a helyemen. Szeretek ott lenni, ahol vagyok, csak sok az utazás.

Akik szóltak az érdekemben azonban velük szemben nem lenne fer, ha visszautasítanám az ajánlatot.


Úgy éreztem azonban, ha nincs interjú mégis honnan tudnák milyen dolgozó, személyiség vagyok. Csak a nevem miatt nem vesznek fel.



2022. júl. 5. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy? 5?
2022. júl. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem.
2022. júl. 5. 07:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen normálisan válaszoljatok a szidásom nélkül.
2022. júl. 5. 07:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát a nepotizmus bizony morálisan eléggé elítélhető dolog, és garantáltan biztos lehetsz benne, hogy azok, akiknek nem jutott hatalommal rendelkező kapcsolat a családba bizony el is fognak ítélni érte.


Ettől függetlenül ilyen rendszerben élünk, ha ott akarsz dolgozni más választásod valószínűleg nincs. Szóval szerintem vagy fogadd el az állást, vagy költözz egy olyan országba, ahol nem így működnek a dolgok.

2022. júl. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen sajnos, azt gondolom, hogy morálisan engem nagyon zavar a dolog és őszintén már bánom, hogy engedtem, hogy valaki is szóljon az érdekemben, aki csak egy szó erejéig is.

Mert azt nem szeretném, hogy felvegyenek és ott aztán egy életen keresztül bizonygatnom kelljen miért voltam én a legjobb választás a 8 ember közül, ha már benyomtak engem.

Ebből a szempontból lehet jobb lett volna, ha nem vettek volna fel és évek múlva újra próbálkozom.

Ugyan óvónő hiány van elvileg, de itt, ebben a kisvárosban nagyon magas a jelentkezők száma.

2022. júl. 5. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!