Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » PayPal kérdés: a 21 nap...

PayPal kérdés: a 21 nap visszatartást hogy tudom megszüntetni, illetve nem kézzel fogható termék esetén a kiszállítási információk hogy vonatkoznak rám?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, digitális rajzokat, festményeket készítek, amiket a megrendelőknek e-mailben küldök el (tehát nem készül kézzel fogható print).

Havi 1-2 megrendelésről van szó, tehát nem sok kép készül, elsősorban hobbi ez nekem. Facebook és insta oldalam van, illetve egymásnak ajánlanak, így találnak rám az emberek, nincs webshopom és nem használok ilyen felületet.

Kb fele arányban készítek képeket magyar és külföldi embereknek, és egyre gyakrabban kaptam utalást paypalen keresztül, ezért úgy döntöttem, hogy a paypal fiókomra fogom kérni a pénzt, egységesen euroban mindenkitől.

Most kaptam az első ilyen fizetés, a teszt úgymond :)

A pénz igénylés funkciót használtam, az illető e-mailben kapta a linket. Sikeresen el is utalta, valamennyi ugyan levonódott (kezelési ktg?) de meg is érkezett az összeg. Egyelőre viszont a Paypal visszatartja, mivel új felhasználó vagyok.

A kérdés a következő: fel tudom-e oldani valahogy előbb a visszatartást, vagy várjam ki a 21 napot? Ha letelik mindenképp beérkezik, vagy van más teendőm?

Mivel nem kézzel fogható terméket küldök, így feleslegesen töltik ki a vevők a szállítási címet, és sokaknak megtévesztő is lehet... valahogy be tudom állítani, hogy virtuális dolgot árulok, és emiatt a kiszállítás alatt és egyéb státuszok nem relevánsak számomra?



2022. júl. 7. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Miután megkaptad a pénzt és 48 óra eltelt, a vevő meg tudja erősíteni, hogy megkapta az adott terméket, ezután te azonnal hozzájutsz a pénzedhez.

Ha a vevő nem erősíti meg, akkor 21 nap után automatikusan feloldódik.

2022. júl. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor jól értettem. Közben nézegettem, olvasgattam itt ott, és ezek szerint lehet, hogy nem is a PayPal lenne számomra a legmegfelelőbb módja a fizetések fogadásának, mivel ha a befolyt összeget a saját magyar számlámra szeretném lehúzni, nem túl kedvezően vált.

A fentiek ismeretében szerintetek melyik online szolgáltatást lenne érdemes használnom? Elég új vagyok a témában, próbálom összeszedni s pro és kontra érveket, de nehéz átlátni.

2022. júl. 8. 01:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, a paypal elég rossz árfolyamon vált át forintra.

Esetleg Wise-t megpróbálhatod.

2022. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!