Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkát vállalok 17 évesen?

Munkát vállalok 17 évesen?

Figyelt kérdés

Hol tudnék dolgozni 17 évesen?

Valaki esetleg tudna írni könnyű fizikai munkákat cégeknél, vagy éppen gyári munkát? (Ahol pl dolgozhatnék a hét 6 napján is akár).

Nem vagyok jártas az ilyen témákban és ezért kérem a segítségeteket..

Lehetséges bármelyiknél is dolgozni diákigazolvány nélkül?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2022. júl. 11. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Mert gondolom ha Sopronban élsz nem sok segítség egy békéscsabai állás.
2022. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy nekem csak legyen szállás😅
2022. júl. 11. 17:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem lépj kapcsolatba valamilyen diákmunka szövetkezettel (keress rá, hogy diákmunka, jó sok találat van), ők segítenek, és legalább biztosan legális munkát ajánlanak.


Hajrá!

2022. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Diákigazolvány nélkül is lehetséges?
2022. júl. 11. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem dolgozhatsz heti 6 napot, nem túlórázhatsz, nem dolgozhatsz éjjel és szállóra sem mehetsz.

17 évesen a szüleid a felelősek érted ezért vagy iskolai kollégiumban laksz vagy rokonnál szülői engedéllyel vagy a szüleidnél vagy állami intézetben.

És egyedül munkaszerződést sem köthetsz.


[link] Itt vannak a munkajogi szabályok, rád a fiatal munkavállalókra vonatkozó szabályok vonatkoznak.

2022. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát elég buta jogszabályok ezek szerintem, mivel akik hátrányban vannak a háború miatt, azok az utcára kerülnek.. Én pl Ukrajnában élek és onnan szeretnék menni dolgozni, mivel itt nincs semmi megélhetés és csak a továbbtanulásra szeretném összegyűjteni a pénzt, meg hogy találkozgathassak a társammal.. Inkább dolgoznék illegálisan minthogy kivárjam a 18.-adik életévem, mert így tényleg nem megyek semmire ezzel.. A szüleim is hátrányban vannak és nem nagyon tudnak támogatni..
2022. júl. 13. 10:40
 7/8 A kérdező kommentje:
Legalább is az én helyzetemben ezek a jogszabályok nem számítanak, és csak ezért írtam rá hogy butaság* (mielőtt még valaki lehordana ezek miatt).
2022. júl. 13. 10:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Az miért butaság, hogy a kiskorú gyerekeket (és az egészségüket) megvédi a jogszabály a túlmunkától???

Dolgozhatsz legálisan, csak komolyabb szabályok mellett. De amennyiben nem vagy magyar állampolgár munkavállalási engedély is kellene, amit 17 évesen nem kapsz.

2022. júl. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!