Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha nem fizet...

Mit lehet tenni, ha nem fizet az albérlő, és még a tévét is ellopta?

Figyelt kérdés
2008. dec. 20. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mar elkoltozott toletek ugye? Ha feketen lakott ott nalatok, akkor semmit. Ugyanigy jartam en is. Hova mennel, ha nem volt bejelentve? Sehova nem tudsz menni, max. megveretni, de ebbol is neked lenne problemad.

Igazabol bekellene jelenteni oket, es adot fizetni a bevetelbol. Igy, marad csak a mergelodes. De en mar tultettem magamat, hiszen o is tudja, hogy tehetetlen vagy, epp ezert merte megtenni.

Max. annyi, hogyha tudod, hogy hol dolgozik, elmenni a munkahelyere, es ott a fonokkel beszelni, a volt alberlodet meg megfenyegeted, hogy kirugatod, joban vagy a fonokkel.

Irjal majd, kivancsi vagyok, mi a helyzet, mert en is igy jartam.

2008. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
sajnos igaza van az előttem válaszolónak :( még ha be is tudod bizonyítani hogy ott lakott (pl.szomszédok által) még téged hurcolnak meg,hogy feketén lakott ott,többet fizetsz mint a tévéd ára!akkor tehetsz bármit is,hogyha bejelentettd az albérlőd,és szerződést írattál vele,hogy mihez tartsa magát.
2008. dec. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van ugyebár az a téma, hogy : kaució.

(Ha bejelented nem éri meg a bolt, ha csak nem egy lakóparkot adsz ki, de ez saját vélemény...)

Ha fizetett Neked kauciót az elején, és nem lakta le az összeget, akkor azt könyveld el úgy, hogy már vissza is jött a lopott tévé ára.

Már bocs, de visszájáról is igaz a dolog, hogy az ember,mikor albérletbe megy, kész befektetés az első hónap, és valahol 2 hónapot perkáltatnak előre, papír nincs az Apeh miatt, szóval tiszta haszon.

Mi ebből a tanulság, kérjél 2 havit legközelebb előre, aminek az egyik részét lakja le ( így szokták egyébként is a főbérlők, egy hónapot ingyen lakik az albérlő, mielőtt elmenne ),a másik részét pedig,mielőtt elmenne, használd arra, hogy körülnézzél a lakásban,minden rendben van-e?Hiányzik a tévé?!Ugrott az a 70 ezer Ft, mert kb. ennyibe kerül a kaució egy lakás bérlésénél, ebből meg már jócskán kapsz egy újat!

Ha egy havit kérsz,azzal az a baj, hogy ha hirtelen lép le, Neked nem marad elég időd új lakót keresni,max.csak a lopott,szándékosan megrongált berendezéseket, tárgyakat tudod finanszírozni belőle.

Szóval:kaució.De csak a játékszabályokat betartva oda-vissza!

2008. dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok még:

A kauciót ha bevasalod már az elején,akkor nem áll fenn a "veszély", hogy nem fizet, mert akkor a pénzt lelakja abban a hónapban, amiben nem akar fizetni, leülsz, megbeszéled vele,hogy a kaucióját ebben a hónapban lelakhatja,de mivel Neked új bérlőt kell keresned helyette,1-ig költözzön ki.Ne adj haladékot, mert még Te járhatsz rosszul.

Ha határozott vagy, még azt is elérheted, hogy csodák-csodája hirtelen lesz pénze, amiből tud fizetni.A kényszer nagy úr!

2008. dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!