Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Wish pénzvisszatérítés jogtala...

Wish pénzvisszatérítés jogtalanul?

Figyelt kérdés

Nemrég haverom mesélte, hogy ő wishen bármit rendelt, mindig visszaigényelte a pénzét azzal az indokkal, hogy nem jött meg a terméke, vagy épp nem a megfelelő stb. Fura módon mindig visszautalták neki az összeget, miközben a termék folyton tökéletesen nála lapult.


Ez legális? Milyen következmény alakulhat ki ebből? Miért nem ellenőrzi jobban a cég ezeket a dolgokat?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2022. júl. 24. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszaadja neki a pénzt, akkor nincs semmi
2022. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két külön dolog, hogy legális-e vagy erkölcsös-e.

Mi számít legálisnak? Az, hogy nem veszik észre? Érezni lehet, hogy ez tisztességtelen, amit csinál.


Vannak csomagok, amiket nem tudnak nyomon követni, mert nem ajánlottan adták fel. Illetve lehet, hogy problémás lehet az is részükről, hogy más ország felületét kellene használniuk.

2022. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennek a vége, hogy tiltják őt, az IP címét, ha sok ilyen van egy országban, akkor az egész országba nem szállítanak.

Megbüntetni nem fogják, bár ha egyszer követett csomagra is visszakéri amit az eladó bizonyítani tud, akkor akár fel is jelenthetné, de a kínai valószínűleg nem fog ezzel tökölni hacsak nem valami milliós tételt rendelt, egyszerűen tiltja a fenébe.

2022. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

QR kód nélkül oda se adják.


Nálam betelt a pohár a wish-sel kapcsolatban.


Haverod nem akarnekem rendelni?


Mert ha így tud játszadozni, akkor rendelje meg a cuccokat, amik kellenek nekem én meg kifizetem neki a wish-es árat.


De komolyan.


Velem nagyon kibasztak, nem kaptam kézhez az alapanyagot és nem tudok a megrendelőimnek alkotni, melyekre várnak...


Csúsztatta a wish rendszere 3x is a csomag időpontját, nem jeleztek... Csekkoltam naponta, hogy hol tart. Wish nyomonkövetése szerint szállítás alatt volt magyarban...


Ugye átvételt jelezni szokták QR kódot kiküldve az átvételhez...


Nos ez helyett olyan emalit kaptam, hogy NEM VETTEM ÁT...


Visszaküldik a kesst 10 napon belül és levonnak mulasztás miatt 20%-ot...


Még ők vonnak le, na szép...


Ezelőtt pedig hibás volt a megrendelt cucc, szét kellett szerelnem működésre bírva...


Mivel ügyfélszolgálat vacak és géppel beszélsz, totálisan lekorlátozott adott válaszokkal...



Haverod jól teszi, hogy kihasználja őket!



Itt dekkolok az üzlet előtt, hogy szabijáról bejöjjön a kis boltjába a tulaj.

Hogy megvan-e a cucc.


Elolvasva posztod, remélem úgy járok kb, mint haverod.


Kérdés: kód nélkül odaadja-e a faszi?

Már ha itt van a csomag...


30N

2022. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!