Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzt adtam kölcsön valakinek....

Pénzt adtam kölcsön valakinek. Hogyan szerezzem vissza?

Figyelt kérdés

A pénz,nem nagy összeg. 20ezer ft. Nem is vagyok rászorulva.


Azt nem szeretem ha hülyének néznek. (ilyen meg olyan indokkal halogatja hogy majd jövő héten megadja). Nem vagyok verekedős féle,se annak nem látnám értelmét hogy szétverem a kocsiját,mert ő meg az enyémet veri szét. Mi lehet a megoldás?


Banki átutalással történt, és messengeren is megvan a beszélgetés a tarotzással kapcsolatban(bár gondolom a messengeres rész nem oszt nem szoroz)



2022. aug. 24. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg határozottan, végső határidővel.
2022. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizetési meghagyás
2022. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20ezerre hátha müködik nélküle
2022. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fizetésnap tartod a markod hátha. Aki 20 ezreket kéreget az sok embernek tartozhat, csak szólok.
2022. aug. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Olcso penzen megtanultad, hogy senkinek nem adunk kolcson. Csaladon belul is csak ugy szabad, hogy nem varod vissza a penzt.
2022. aug. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

20 ezer nem sok pénz. Mondj le róla, hogy vissza fogod kapni és jegyezd meg, hogy pontosan ezért nem adunk kölcsön senkinek - ennyit se meg többet se.


Persze megpróbálhatod szépen kérni, határozottabban kérni, fenyegetőzni, vagy valamilyen trükkel beugratni, hogy megadja. De bármit teszel, az csak ártani fog a barátságotoknak.


Ilyen dolgokon nagyon csúnyán tönkre tudnak menni barátságok, mert egy idő után elfelejti, máshogy emlékszik és még neked lesz ciki, hogy még mindig itt tartasz, mikor ő meg már rég túllépett, hogy jajj, azt ő megadta. Minél régebbi dolog, annál inkább elfelejti.


Rosszabb esetben meg akár tényleg jó barátságok is csúnyán meg tudnak romlani miatta. Emlékszik rá, cikinek érzi, inkább elkerül, hogy ne kerüljön szóba, stb.


A klasszikus tanmesében az a válasz a kölcsönkérésre, hogy "Nem adok és köszönd meg nekem, hogy nem adok, mert így emiatt nem fog megromlani a barátságunk."

2022. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!