Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befektettem 5 milliót magyar...

Befektettem 5 milliót magyar alam papír +ba,meddig érdemes benthagyni? Eddig 2 millió volt befektetve 1 évig most raktam hozzá még.nem fogok bukni rajta? Nem fog elinflalodni?vegyem ki inkább?vagy inkább hagyjam ahogy van?

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 22:55
 1/6 krwkco ***** válasza:
allampapirkalkulator.hu
2022. szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ki fogom venni nemsokára. Ha már állampapír, akkor pmáp
2022. szept. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A MÁP pluszból én is kivenném (fordulónapkor ingyenes), és PMÁP-ba raknám. Nekem is PMÁP-ban van a megtakarításom jó része.
2022. szept. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Egyik állampapír sem infláció álló, hanem csak az infláció egy részét fedezi. Lásd most az 5 éves PMÁP 6,5% hoz júniusig, miközben az infláció bőven 10% fölött van - és ez csak a számított érték, valóság ennél magasabb.


Állampapír arra való, hogy rövidtávon (5 év) legyen egy alacsony kockázatú befektetésed, amely hoz valamennyit és könnyen hozzáférsz. Hogyha hosszútávon nyerni akarsz a befektetéseden, arra a tőzsde való, viszont ez a befektetési forma előképzettséget igényel, nagyobb kockázatú és érdemes 20+ évre tervezni. Szerintem ha most elkezded ilyen irányba képezni magad, 1-2 év múlva már sikeresen tőzsdézhetsz!

2022. szept. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Jelenleg a fél éves diszkont kincstárjegynek a legmagasabb a hozama. Ha kételyeid vannak, miért raktál hozzá még? Miért nem előtte kérdeztél? Ne kapkodj! Főleg hosszútávú elköteleződéssel ne kapkodj!
2022. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy lett?
2022. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!