Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online számlázó! Papíralapú-t...

Online számlázó! Papíralapú-t jelölök. Majd kinyomtatom és a kézbe adom, de átküldthetem csak email-ban a vevőnek? Ezt a NAV-nak szükség esetén igazolnom kell? Nekem is kell + nyomtatnom magamnak? E-számla nem jobb?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2022. szept. 7. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Papíralapút is elég manapság a gépen tárolni, nem muszáj nyomtatgatni. A vevőnek is tökéletes, ha emailben átküldöd. Én sokszor Messengeren szoktam. Azt miért kellene igazolnod, hogy a vevőnek elküldted a számlát?
2022. szept. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
papíralapú számlát külön be kell jelentened, dupla munka
2022. szept. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 Online számlázó papíralapú verziójáról beszélt (amit pdf formátumban lehet aztán letölteni), nem számlatömbről. Azok össze szoktak lenni kötve a NAV-val. Legalábbis a szamlazz.hu, amit én használok, az össze van kötve. De valószínűleg a többi is.
2022. szept. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
de akkor mi értelme van a papíralapú számlának, ami ki sincs nyomtatva?
2022. szept. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4, az egyik ügyfelem is azt kéri, mert nem tudja az elektronikust kezelni, ugyanúgy emailen küldöm, a pénzügyi osztály meg nyomtatgatja
2022. szept. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4, az elektronikus számla nem azt jelenti, hogy gépen állítod ki és ennyi.

Azzal kezdődik, hogy a befogadó beleegyezésével adhatsz e-számlát.

Egy bármilyen programban kiállított számla papír alapúnak minősül, az e-nek feltételei vannak.

2022. szept. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan ezért nem is hajlandóak e-számlát befogadni, mert sokkal macerásabb az őrzése.
2022. szept. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Nekem már nincsenek céges ügyfeleim, csak magánszemélyek. (A NAV anno azt mondta, ha elektronikus számlát adok, az is jó. Elég szóban megegyezni az ügyfelemmel és máris kiállíthatom, küldhetem neki.) A napokban olvastam valamit, ami megzavart: ha az online számlázóban a papíralalpút jelölöm, akkor azt írta egy könyvelő, ki kell otthon nyomtatnom, tárolnom és egy esetleges NAV ellenőrzés során át kell tudni adni. Nem elég a NAV-nak, hogy a NAV online számlázóját használom és abban vannak az adatok.

2022. szept. 9. 14:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Elég akkor nyomtatni, ha ellenőriznek. Még akkor sem biztos, hogy kérik. A cégnél, ahol dolgoztam, volt egyszer ellenőrzés, kérdeztük, hogy kinyomtassuk-e a számlákat, elég volt nekik cd-re másolva pdf-ben.
2022. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!