Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok autóvásárlási...

Nagycsaládosok autóvásárlási kedvezménye idén december 31-ig igényelhető. Ezt ti is úgy értelmezitek, hogy még jövő év közepéig lehet így autót venni, ha idén decemberben leszünk jogosultak, és még december utolsó napjáig beadjuk a kérelmet?

Figyelt kérdés

Eljárási szabályok:

 a kérelem elbírálásáról a Kincstár határozatban hoz döntést, az eljárás illeték- és költségmentes

 a Kincstár a határozatokat tértivevényes küldemény formájában kézbesíti a kérelmezőnek vagy

meghatalmazottjának

 a határozat véglegessé válásától számított 6 hónapon belül lehet az adásvételi szerződést vagy

lízingszerződést megkötni


a kérelem benyújtására 2022. december 31-ig van lehetőség


Jól értelmezem, hogy ha decemberben lesz meg a harmadik gyermek (12 hetes terhesség), akkor december végén beadhatom a kérelmet, jövő év elején kapok róla határozatot, és onnan akkor még 6 hónapig vehetek így autót, és utalják a 2.5 milliós támogatást?


2022. szept. 11. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Most vagy 12 hetes?

Amúgy az egész jogszabályt kellene idézni, hogy érthető legyen.

2022. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Mi lenne, ha a gyerektelennek adnád, akinek semmilyen támogatás nem jár, busszal jár dolgozni, mert egekben a benzinárak, albérletet fizet, hiába keres jól, mert esélye nincs a fixemfaxom csokot, babavárót, ilyenilyan náccsáládos kedvezményt igényelni? Hiába keres jól, az infláció elviszi. Nem szégyellitek magatokat? Érdeklődd meg ott, ahol igényelni kell! Ne szemeteld tele az oldalt ilyen életképtelen kérdésekkel. Ha utána sem tudsz nézni, képzelem mennyi IQ-val van nagycsaládod.
2022. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Átolvasva a jogszabályt, én is úgy értelmezem, ha az igénylést benyújtjátok december 31-ig, akkor jogosultak lehettek rá, függetlenül attól, hogy maga a folyósítás és így az adásvétel következő évre tolódik.
2022. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom, ez úgy működik, hogy idén még be tudod adni, ha jogosult vagy, december 31-ig, és kapsz visszaigazolást a MAK-tól, ami 6 hónapig érvényes.

DE!

Felmerül a kérdés, hogy milyen autót szeretnétek venni vele? Ha még csak decemberben szeretnétek megrendelni, akkor felejtős a dolog, mert már most is nagyon hosszú a várólista amíg legyártják az autót (pl. akik mostanában már megrendelték, azok is izgulhatnak), és, ha a 6 hónapon belül nem jön meg az autó, akkor újra be kell adnod a MÁK-hoz a kérelmet, amit jövő júniusban ugye már nem fogsz tudni megtenni, mert már nem lesz az autókra ilyen nagycsaládos támogatás.

Ja, és a 2,5 milliót, nem neked utalja a MÁK, hanem a szalonnak, ahol veszed az autót.

2022. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ez a határidő is meg lesz hosszabbítva.
2022. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2-es: szerintem nem én vagyok, aki itt "teleszemeteli" az oldalt. Te adtál egy olyan választ erre a kérdésre, ami semmilyen releváns információval se bír. Valamint a hangnemét is bántónak érzem, nem hiszem, hogy így kéne írni itt egymásnak.

Életképesnek tartom magam, és nem gondolom, hogy hülye lennék. Utánanéztem, én így értelmezem a szabály leírása alapján, kutakodtam a neten, és ilyen konkrét részletekről nem találtam említést sem hivatalos honlapon, sem gyakorikerdeseken, fórumokon. Nyilván ha tényleg aktuális lesz, fel fogom hívni az illetékes hatóságot, de tapasztalatból azt gondolom, hogy nehéz elérni őket telefonon. Ezért fel mertem tenni itt a kérdést, hátha valaki van hasonló cipőben, és esetleg dolgozik már ilyenen.

Nem hiszem, hogy szégyellnem kell magam, 3 gyermeket szeretnénk tisztességesen becsületesen felnevelni, az ilyen családtámogatási formák ne gondold, hogy megoldják a gyermekekre költött pénzt. Szerintem egy gyermektelen pár jobban jön ki anyagilag, mint egy 3 gyerekes család ezekkel a támogatásokkal, ahol 5 főt tartanak el ketten (akikből az egyik gyakran nem is tud annyit keresni, mint egy gyermektelen).

Sajnos nem tudnám neked adni, ha akarnám, sem. A törvényekről pedig nem én döntök.



1-es: még most próbálkozunk babával, csak épp kocsivásárlás előtt is állunk, és amennyiben erre a kedvezményes lehetőségre még van esély, akkor még várunk a vásárlással.


3-as,4-es: köszönöm a hozzászólást! Tudom, hogy nagy várólisták vannak az autókra, és jó eséllyel kicsúszik a fél évből az ember már. De látok pár előre berendelt, vagy lemondott autót, ami ott áll a szalonban már, de új. Ha még szerencséje van az embernek, kifoghat ilyet esetleg, egy próbát legalábbis megérhet.

2022. szept. 11. 19:52
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös: sajnos egyelőre nincs róla szó, hogy hosszabbodna, miközben szinte minden más támogatásról nyilatkoztak már egyben, hogy hosszabbodik. De ki tudja, hátha utolsó pillanatban...
2022. szept. 11. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Pont emiatt van rá esély.
2022. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A 23-as költségvetésben 9 milliárd kerettel még szerepel a támogatás. Nem tudom elképzelni hogy csak az átcsúszások miatt. Szerintem hosszabítanak.
2022. szept. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!