Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Futár otthagyhatja a csomagot...

Futár otthagyhatja a csomagot aláirás nélkül?

Figyelt kérdés
Rendeltem pár dolgot de nem fogom tudni átvenni, ha megadom a futárnak a lépcsőház ajtó nyitókódot berakja a csomagokat az előtérbe? Földszinten lakok, van erkély is amihez könnyen hozzá lehet férni, esetleg oda berakja?
2022. szept. 16. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Ha felhivod es elmondod neki akkor igen. Magatol nem fog akciozni
2022. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy gondoltam hogy amikor hiv hogy jön akkor mondanám...
2022. szept. 16. 23:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, én már beszéltem meg ilyet futárral. A munkahelyemre volt rendelve a csomag még a koronavírus előtt, de amikor kiszállították, már otthonról dolgoztunk, így nem voltam bent. Megbeszéltem vele, hol hagyja és úgy is lett. Amikor legközelebb bementem, elhoztam.

Megjegyzés: Ausztriában nem divat minden küldemény átadását aláíratni. Teljesen megszokott, hogy ha nem talál otthon a postás vagy a futár, akkor bedobja a kertbe, beteszi valami kívülről hozzá nem férhető helyre, vagy beadja a szomszédba, ha ott talál valakit. A kézbesítésről jön egy e-mail, benne azzal (pár szóban), hol hagyta a csomagot. Bizonyára nem szoktak csomagok eltűnni, így nem bonyolítják az életüket felesleges adminisztrációval.

Ha végképp nem talál semmi lehetőséget, ahol hagyhatja, akkor sem a raktárba viszi vissza, hanem a legközelebbi csomagautomatába teszi és erről kapsz e-mailt.

2022. szept. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!