Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem veszek át...

Mi történik, ha nem veszek át egy megrendelt csomagot Kínából? Visszaküldik a feladónak? Egy olyan oldalról rendeltem cipőt, amiről fogalmam nem volt, hogy kínai weboldal.

Figyelt kérdés

Amint viszont megadtam a kártyaadatokat, azonnal levonta az összeget, megerősítés nélkül. Ha kért volna, akkor nem fizetem ki, ugyanis akkor látom, hogy 29.000 helyett, 51.000 Ft-ot akarnak levonni, ráadásul jüan-ban. Persze utána jött egy e-mail, hogy az árfolyamingadozás miatt több lehet(angolul).

Azonnal írtam az OTP-nek, hogy kérek chargeback-et, elküldtem minden bizonyítékot, ők vették a panaszt, majd rá alig másfél hétre visszakerült a pénz a számlámra, de közben írt az OTP, hogy ez ideiglenes, amíg ki nem vizsgálják az esetet, ez max. 90 nap.

Valami oknál fogva panasz után jött egy e-mail megint Kínából, hogy van-e valami problémám, leírtam, hogy mi, erre azt írták, már postázták a cipőt, ha megérkezett és visszaküldöm, akkor visszautalják a teljes összeget.

Ma jött egy sms, hogy vámkezelték a küldeményt és az online fizetéshez link és most nem tudom mit csináljak.

Ez van ott: Küldeményérték: 2067 Ft, nemzetközi száll.díj 1795 Ft, meg 1043 Ft áfa és 399 Ft postai szolg.díj.

Mit csináljak? Ha kifizetem, akkor nyilván már át is illene vennem. De mi van ha tényleg egy 2000 Ft értékű sz.r van benne? Utána vissza tudnám-e küldeni és visszafizetnék-e a pénzt? De ha meg az OTP-nél kitudódik, hogy ők elküldték a csomagot, visszahívhatják a pénzt, aztán tényleg semmi nincs. Se cipő, se pénz.

Ti mit tennétek, ha már ilyen hü.e voltam?



2022. okt. 1. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én hasonló esetben nem vettem át, vámot se fizettem ki. vissza ment elvileg :)
2022. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elvileg meg hasonló... Valamiért azt gondolom, neked nem múlt rajta 50.000 Ft...
2022. okt. 1. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát a legbölcsebb az lenne, hogy nem veszed át.

Olyat ne csinálj, hogy visszaküldöd nekik - (ha mégis átvennéd)- , mert

1. a gatyád rámenne a kínai postára

2. az életben nem kapod vissza a pénzedet

2022. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És vajon miért van értéknek a 2067 Ft írva? Attól félek a legjobban, hogy nem veszem át és még a pénzt is visszahívja a bank.

Ha ez így lenne, akkor természetesen jobban járnék, ha átvenném és megtartanám(kivéve, ha tényleg ilyen forintos sz.r termék és köze nincs a márkához, amit vettem(volna).

2022. okt. 1. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg ennyire nem tudod mit rendeltél és ennyire nem tudod kezelni az online pénzügyeidet?

Egyébként ne vedd át. Ha szerencséd van, akkor visszamegy a csomag, aztán a pénzed is. Mondjuk lehet eltart vagy 2-3 hónapig még a dolog

2022. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Esetleg olvasnék olyat, aki tapasztalat a témában, látom mások nem sokra értékelték az eddigi válaszokat.

Egyébként egy olyan átverős oldalban, ami magyarnak látszik, közben kínai, szerinted mennyire lehet bízni, hogy azt küldenek, amit rendelsz? Ez a "Tényleg ennyire nem tudod mit rendeltél"-re a válaszom.

A másik részére meg, hogy " ennyire nem tudod kezelni az online pénzügyeidet"...megnézném, hány embernek jut eszébe chargeback-et kérni a bankjától egy ilyen eset után. Rengeteg online rendelésem volt már azonnali kártyás fizetéssel, soha nem volt gondom, most beleszaladtam és tudtam is mit kell tenni, még ha utólag is. De szerintem ez a pont keveseket nem fogna meg, ahol épp tartok.

2022. okt. 2. 04:18
 7/7 A kérdező kommentje:
Elég "vicces" a történet folytatása. Online nem fizettem ki a vámot, gondoltam majd ha kihozzák, megnézem a dobozt és random döntök arról, hogy látok-e benne annyit, hogy átvegyem. Hát mit ne mondjak, eléggé megkönnyítették a dolgom, a leveles postás hozta ki és akkora dobozka volt, amibe egy napszemüveg jóindulattal ha elfért volna(ekkora kis dolog nincs is a honlapjukon), szóval nem vettem át. A postás nem engedte meg hogy lefotózzam, pedig jó lett volna dokumentálni, mint az eddigieket, hátha kell még az OTP-nek. 43-as cipő...hihetetlen.
2022. okt. 7. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!