Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondási idő alatt betegszab...

Felmondási idő alatt betegszabadság?

Figyelt kérdés

2 hete felmondtam, mert az egész iroda tele van gyökér kétszínű seggfejekkel.

Még 2 hetem lenne hátra, abból 3 napot a maradék szabijaimmal kiveszek, de a másik hetet is ki akarom hagyni.

Ilyenkor mehetek betegszabira? Nem hosszabbodik meg a felmondasi idő?


2022. okt. 4. 05:58
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem hosszabbodik meg. Nálunk kb mindenki így csinálja (elmegy betegre).
2022. okt. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A felmondási időt semmi nem hosszabbítja meg! A meghatározott idő elteltével letelik, teljesen mindegy, hogy mi történik alatta.
2022. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm szépen!


Másik kérdés, hogy ez idő alatt nem tudok elkezdeni dolgozni másik helyen, jól tudom?

2022. okt. 5. 06:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnál?


Bármennyi munkaviszonyod lehet egyszerre, semmi nem tiltja. Egy kivétel van, ha a munkáltatóval abban egyeztetek meg a szerződés megkötésekor, hogy ez "tiltva" lesz, és ezt írásba is foglaltátok.


Többes jogviszonynak hívják, és ismeri mind a tb. törvény, mint a munka törvénykönyve.


Többes jogviszony a közigazgatásban van csak tiltva (összeférhetetlenség miatt), versenyszférában nincs.

2022. okt. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!