Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utánvéttel vagy simán jobb...

Utánvéttel vagy simán jobb feladni 1 csomagot (Vatera)?

Figyelt kérdés
Lécci valaki segitsen,nem igazán értem ezt a dolgot, na szoval én Vaterás vagyok, és van pár eladó cuccom, ahogy nézegettem mások dolgait, azirják h utánvéttel pl:1200ft ért küldi ki a cuccot, de ha valaki bankon keresztül utalja neki a pénzt előre akkor pl 600ft-ért küldi...ez most hogyvan?nemértem:S Ha bankon keresztül jön neki a pénz előre akkor azt sima csomagként adja fel amit bejövő pénzből fizet ki és igy olcsóbb a feladás mintha utánvéttel saját pénzéből fizetne ki? ilyenkor értelemszerűen azt a plussz 600forintot beleteszi a konkrét árba és abbol adja fel? igy pl ha van egy tárgya 5Ezerért akkor azt meghirdeti 5600ért és abbol veszi le a 600ft-ot a csomagküldéshez? és akkor ott van neki tisztán az 5ezer! Remélem valaki valamennyire átlátja a dolgot h mit kérdeztem:) köszi a válaszokat előre is:)
2008. dec. 23. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem javaslom egyiket sem!!! Ha körülnézel a vaterán, láthatod, hogy inkább az előreutalást preferálják. Én is így kereskedem ott. Kinézem a posta weblapjáról az aktuális árat, megplusszolom az áru értékét vele és amint bejön a pénz, küldöm a cuccot. Az üzletek 99%-a így köttetik.
2008. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A különbség abból adódik, hogy az utánvét drágább a postán, mint a rendes csomagfeladás.

A mai árakon egy standard csomag belföldre 930 ft.

Ugyanez utánvéttel kb 1800 ft. Ebben az árban benne van az értékbiztosítás, és az hogy a posta kétszer kézbesít. (egyszer elviszi a csomagot a címzettnek, másodszor visszahozza a pénzt a feladónak.)

2008. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyáltalán nem előre utalással történik a nagy részük... :) NAgyon sok igen de nem annyi. Illetve ha utánvétes lehetőséged is van akkor nagyobb valószínűséggel tudod majd eladni is, hiszen ez az egy megoldás van(a személyes átvételen kívül) ahol egyik félt sem érhet "meglepi".(előre utallt és téglát kapott telefon helyett pl) illetve sokkal biztonságosabbnak látják az emberek az utánvétes kiszállítást.

Írtam ezt mint volt vásárló -> már eladó. :)

2013. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!