Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan bírod az élet hihetetle...

Hogyan bírod az élet hihetetlen mértékű drágulását?

Figyelt kérdés
Még kijössz a fizetésből, vagy már le kell mondani alap dolgokról is?

2022. okt. 13. 21:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
Ki.
2022. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
76%
Kevesebb megy a megtakarításba. Ennyi. Így is a fizetésem felét félreteszem.
2022. okt. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Kijövök, de a nyuggereket sajnálom.
2022. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Pont a válság előtt picivel kezdtem el dolgozni, előtte egyetemista voltam, elég kevés pénzem volt. Ahhoz képest a jelenlegi nettó 250es fizetésem hatalmasnak tűnt, még úgy is, hogy albérletben lakom. Azt hittem, sokat tudok majd félretenni, jól élhetek, hát benéztem, nem számítottam ilyen inflaciora. Megélek, de ennyi, semmi luxusra nem költök, mégis szinte folyik ki a pénz a számlámról. Nagy megtakarításom ebből nem lesz, pedig most akartam elkezdeni gyűjteni. Hozzá meg ugye semmihez sem tudok nyúlni, mert előtte nem volt miből félretenni. Munkatársaimnál eddig annyi a változás, hogy abbahagyták, hogy a városból hoznak ebédet, inkább megfőzik otthon. Nyilván aki tud, a nyaralásról, étteremről, színházról, fesztiválokról stb mond le elsőként. Nekem ugye ez nem játszott, mert ilyenekre sosem volt. Most lehetett volna először. Én azt látom, kicsit tudatosabban vásárolnak az emberek, ill. előkerulnek a kuponok, figyelik az akciókat. Én jelenleg egyedül sajtot veszek sokkal kevesebbet, mert nagyon elszállt az ára, a szüleim pedig tejet már csak annyit vesznek, ami a kávéba kell. Ja igen, és nem veszek tömegközlekedési bérletet, mert nagyon drága, úgyis sok rajtam a felesleg, az a napi plusz egy óra séta nem öl meg, bérlet helyett vettem egy pár sportcipőt. A következő lépés, hogy kevesebbet kell enni, meg kevesebbet járok majd turkálóba, másból nem tudom, hogy vegyek vissza. Esetleg pár vitamint vagy gyógyszert nem váltok ki, ha minden borul, de ott még nem tartok. Az egyedüli luxus amit magamnak megengedek, hogy sokszor fürdök zuhanyzás helyett és folyó vízben mosogatok, de ennyi járjon már nekem.
2022. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
19%
#4: Milyen egyetemi szak az, amivel 250-et keresel? Tavaly végeztem én is, de több mint a dupláját kapom ennek.
2022. okt. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
5%
A juniorokat nem irigylem, szerintem br 700-nal tobbet nem nagyon kapnak. Ennyibol biztos nem tudnek kijonni evekig. En beallitottam linkedinen, hogy nyitott vagyok uj ajanlatokra meg a contractor vonalat is erositem. Igy osszejon havi 8000 USD nagyjabol. Ha nem is nagy labon de egyelore azert megelek amig nem tudok valtani.
2022. okt. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem irigylem, aki nettó 100 körüli nyugdíjból, ellátásból él, vagy a nettó 250ből egyedül nevel mondjuk 2 gyermeket, mert nem informatikus.
2022. okt. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Junior miket?

300k a multis junior fizetés, ha kiesel az egyetemről, és jó az angolod.

Ha magyar céghez mész, ez általában jóval kevesebb.

2022. okt. 13. 23:10
 9/31 anonim ***** válasza:
16%
#8: Tévedés. Már másfél évvel ezelőtt nettó 400-zal kezdtem BP-en multinál fejlesztőként, BSc fokozattal. Akkor szerinted most, ekkora infláció után mennyi a kezdő?
2022. okt. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nem tévedés.

Ezért kérdeztem milyen pozícióval.

A legtöbb junior pozi 300k 2022-ben, számos ismerősöm ennyit kap. És van mögöttük már 1-1 év gyakornokság legalább.

2022. okt. 13. 23:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!