Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor Amerikában tényleg...

Ilyenkor Amerikában tényleg olyan hatalmas kedvezmények vannak, hogy mondjuk egy 100.000 forintos telefont 10.000-ért adnak?

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Nincsenek. Ezek az amerikában minden jobb pletykák azoktól, akik az életben nem jártak kint.


Vannak brutális, akár 60-70%-os leértékelések is, de ezek jellemzően vagy valamivel össze vannak kötve (beragadt raktárkészet kiszórása, promóciós célok, generáció váltásnál a régebbi dolog, ami már nem nagyon kell senkinek).


És persze, mutatóba lehet találni 90%-os leértékelést is, ahogy itthon is akad ilyen, jellemzően azokra a termékekre, amik már másként nem mennek el, így a bolt leírja veszteségnek, aztán minden mindegy alapon kiszórja.


De az, hogy egy kurrens iPhone/Galaxy 90%-ért menjen el kizárt, maximum nagyon szűk mennyiségben valamilyen promó célból, de ilyet itthon is találsz (és persze itthon sem tudsz venni, mert nyitás után 5 perccel már egy darab sincs belőle)

2022. nov. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen azért nincs, de féláron simán. És tenyleg feláron, nem ugy, hogy fölé írnak egy 2x akkora áthúzott árat.

Én ruhát meg kaját is vettem kint sima akcióban (nem black friday) 80-90%-al leárazva.

2022. nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

de amúgy nem kell USA-ig menni.

Ausztriában is van, hogy konkrétan féláron adnak valamit.

Magyarországon a 20% valós engedmény már valami isteni csodának számít.

2022. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező: ismered a videókat, amikben black friday alatt az emberek szó szerint ölik egymást 1-1 bevásárlóközpont bejáratnál, hogy elsőként jussanak be?


Szerinted ezeket a jeleneteket az hozza össze, hogy mindenki 10%-ért vehet telefont meg nagyképernyős tv-t? Vagy az, hogy a bolt iszonyatos marketing hadjárattal meghirdeti az akciót, aztán az első tucat vásárló aki bejut az vesz 1$-ért iphonet meg oled tv-t, a maradék meg nem kap semmit. Tipp?

2022. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak az a lényeg, hogy mekkora az akció, adott esetben 20 százalékos kedvezményért is vásárolnának az emberek, lásd Joy és Glamour napok, amikor minden pláza tömve van.


Hanem az, hogy mit akcióznak le. Itthon vagy a nagyon szar dolgokat vagy a méregdrága dolgokat. Egyiknél sem tényező az ár. Előbbi ingyen sem kéne, ha egymilliós TVt akarok, akkor meg nem vagyok árérzékeny.

2022. nov. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!