Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Év végére kevés szabadságom...

Év végére kevés szabadságom maradt, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Mindenképpen beszélek majd a főnökömmel is, de előtte tájékozódni szeretnék, hogy kinek milyen tapasztalata van. 1 napról lenne szó, mert kiadták a téli leállást 2 hétre és nekem egyel kevesebb napom maradt, mint kellene. Két ünnep között a leltárba tudnák beosztani azokat, akik ilyen helyzetben vannak, de arra már lefoglalt programom van, amit nem tudok átszervezni. Gondoltam fizetés nélküli szabadságra, de úgy hallottam, automatikusan nem jelentik vissza az embert és utána kellene járni, ami így elég bonyolult. A táppénz jutott még eszembe, de az orvosom nem biztos, hogy kiírna emiatt.

Volt valaki hasonló helyzetben?



2022. dec. 1. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó munkáltatóval meg lehet beszélni ilyenkor, hogy azt az egy napot írja ki fizetés nélkülire. A NAV-tól majd kapsz levelet, hogy megszűnt a TB jogviszonyod és fizetned kell, meg utána egy másikat, hogy újra van jogviszonyod, de azonat figyelmen kívül kell hagyni.
2022. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Fizetetlen esetleg bent maradsz pluszban nehanyszor osszesen egy napnyit es kvazi lecsusztatod azt az egy napot.
2022. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
A jövő évi szabid terhére kaphatsz egy napot.
2022. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

" Gondoltam fizetés nélküli szabadságra, de úgy hallottam, automatikusan nem jelentik vissza az embert"


????????


Miféle visszajelentésről van szó...???? Hol olvastál ilyesmiről?


EGyedül az egynapi eü-járulékot kell befizetned, ami nincs 300 Ft egy napra.



[link]


Ez 2020-as összeg, az aktuális 280 ft / nap.

2022. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
#4: Be sem kell fizetnie, mert nem fogják előírni, ugyanis 1000 forint alatti.
2022. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, a Tb-m automatikusan visszaállna és nem kellene külön intézni?
2022. dec. 1. 11:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6: hát persze...! Nem jelentenek ki, mert eleve tudja a HR-es, hogy egyetlen napról van szó.


#5: köszi a korrekciót, erről nem tudtam.

2022. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2022. dec. 1. 11:50
 9/18 anonim ***** válasza:
Egy hetig 10 orazol es megvan a szabadnap mindenfele adminsztrativ kavaras nelkul.
2022. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Gondoltam fizetés nélküli szabadságra, de úgy hallottam, automatikusan nem jelentik vissza az embert és utána kellene járni, ami így elég bonyolult."


Hát ez nem így működik. Attól, hogy a cég engedélyez 1 nap fizetés nélküli szabadságot a Te kérésedre (vagy akármennyit), még nem szűnik meg a munkaviszonyod. 1 napot nem kell menned dolgozni, a következő napon pedig már mész. Ennyi az egész. A bészámfejtésben feltüntetik az 1 nap fizetés nélkülit, amire nem kapsz bért. De minden változatlanul megy tovább. Senki nem jelent ki senkit, a munkaviszony továbbra is fennáll.

Nem megszünteted a munkaviszonyodat, hanem alatta kértél 1 nap fizetés nélkülit. Semmi extra nincs benne.

2022. dec. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!