Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért azoknak kell TB-t...

Miért azoknak kell TB-t fizetni akik munkanélküliek? Nem az lenne a logikus ha, nekik járna valami kedvezmény?

Figyelt kérdés
Életemben először vagyok munkanélküli. Hiába keresek már hónapok óta munkát, vagy meg se keresnek, vagy elutasítanak. Közben persze a megemelkedett árak mellett kopik a pénzem ÉS akkor még a TB-t is fizessem ami januártól több mint 1000 Ft-tal emelkedik. Mégis ezt hogyan?? Honnan szüljek ennek a csodálatos államnak pénzt TB-re mikor nem vesznek fel sehova?? Csak én nem látom ebben a logikát?
2022. dec. 10. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Az a kedvezmény, hogy csak ennyit kell fizetni. Én sokkal többet fizetek. Amúgy munka megszűnés után max 45 napig még nem kell fizetni.
2022. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Hát hogyne, még azt más fizesse helyetted. Én még a munkanélküli segélyt is eltörölném.
2022. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
1: munka megszűnése után először 3 hó álláskeresési, utána 45 nap haladék. Kérdező: az önkormányzat átvállalhatja tőled ha kérvényezed, érdeklődd meg mik a feltételek.
2022. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Egyrészt 45 napig még biztosított maradsz, másrészt ott van az álláskeresési járadék, harmadrészt nehogy már pont az a 8-9 ezer vágjon földhöz. Én pont azt nem értem, hogy miért csak ennyi, mikor tőlem havi 90 ezret vonnak le ugyanerre és ugyanazt a szolgáltatást kapjuk mindketten.
2022. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Én 111 ezer forintot fizetek havonta tb-járulék címen, ebből ha jól tudom 42 ezer az egészségbiztosítási hozzájárulás. (Ugyebár a bruttó fizetés egy része tb-re megy.) Biztos te fizetsz többet?

Ettől függetlenül értem persze a problémádat, de ez a 8-9 ezer, amit fizetsz már a kedvezményes összeg. Sok sikert kívánok a munkataláláshoz!

2022. dec. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
#5 Az EHO csak 7%? Nem 10?
2022. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

"Miért azoknak kell TB-t fizetni akik munkanélküliek?"


Ez tévedés. Mindenki fizeti. Kivéve kiskorúak, nyugdíjasok, nappalis diákok, rászorultak stb.


Csak a "mindenki" esetén a fizetésükből vonja kötelező jelleggel a munkáltató az ezt kiváltó járulékot. Én például jelenleg havi 12.840 forintot fizetek ugyanazért, amiért tőled 8.400 forintot várnak most jelenleg. Ezért cserébe semmivel sem kapok minőségibb ellátást az egészségügyben, mint Te. Még csak nem is voltam vagy 20 éve orvosnál. Fogászatra járok, de azt is maszek úton.


Jogos a "panaszom"?!?!?!

2022. dec. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

... egyébként rászorultság alapján adhat a fenti járulék fizetése alól mentességet a járási hivatal.

A mentesség napjától a továbbiakban nem írják elő a járulékot (maximum 1 évig), az előtte felhalmozott tartozást nyilván meg kell fizetni, ha a NAV kérelemre méltányosságból el nem engedi azt.

2022. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy most nem azért de aki hónapok alatt se talál munkát ott nem a rendszerrel van a baj.
2022. dec. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Bemész az önkorihoz megigényled akkor átvállalják.
2022. dec. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!