Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezek közül melyik jobb befekte...

Ezek közül melyik jobb befektetés?

Figyelt kérdés

Párommal tervezzük, hogy az eddig összegyűjtött pénzünket ingatlanba fektetjük, viszont nem tudjuk hol lenne előnyösebb, nem akarunk mellé nyúlni.


1. Egyetemi vàros, ami most nagyon felkapott és drága, mind vásárolni mind a bérbe adàsa.

Ahhoz hogy itt vegyünk, még két évig gyűjtenünk kell, kb 80-100ezer euróba kerül egy két szobás lakás, amit kiadnak 400-500 euróért.


2. Egy folyton bővülő, de nem egyetemi vàrosban, ahol viszonylag sok a gyár, termál fürdők, egyre többen költöznek oda az alacsonyabb árak és éghajlat miatt.

Itt tudnánk venni akàr a nyàron is, 40-50ezerért két szobásat, de 200 euróért adhatnánk bérbe jelenleg.

Ha kiszàmolom, ugyanúgy kb 20 év alatt hoznà vissza az árát mindkettő, ami nem mindegy hogy az egyetemi vàrosban utána magasabb jövedelmet termelne.

Viszont a második opciónál idővel lehet, hogy beleférne egy második ingatlan is .


Melyik jobb? Egy dràga, ami később magasabb profitot hoz, vagy két kevesebb profitú( amire nincs ràlàtásom később hogyan fog alakulni)


Illetve olvastam olyat is, hogy egyre többen vesznek tengerparthoz közeli ingatlant és szinte mind kitudjàk adni, ami nekünk is vonzó lenne majd nyugdíjas korunkra… arról nem találtam infót hogy melyik ország és mennyire lehet nyereséges .

Köszönöm annak aki válaszol és felvilágosít pàr dologban:) 25n


2022. dec. 11. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemvárosban valószínűleg értelmesebb bérlőket találhattok, ami azért nem utolsó szempont.
2022. dec. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy az egyetemvárosban később jobban nőne a hozama, mint a kisvárosban?
2022. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt úgy értettem, hogy ha pl 20 év alatt lennénk 0-án ha akkorra hozzák vissza az árukat a bérből, azután a nyereségünk az egyetemi városban ugyanúgy 500 EUR marad havonta, a kisvárosban pedig 200Eur. (Tegyük fel hogy addig nem változnak a körülmények)

2022. dec. 11. 13:16
 4/7 anonim ***** válasza:

És nem számoltál azzal, hogy 20 év alatt fordítani is kell arra az ingatlanra. Valamint egy másik fontos dolog: Egy egyetemvárosban (ha egyáltalán a célközönség az egyetemista), akkor optimális esetben 3-4 évre adod ki a lakást. 3-4 évente újítasz, renoválsz, karbantartasz és vállalod az új bérlő keresés költségeit, kockázatát. Egy üdülővárosban mindezt 1-2 hetente.

Szóval, ha ugyanannyi a megtérülés (amit rosszul számolsz), akkor nem éri meg airbnb-zni.

2022. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

De én nem az egyetemi és az üdülő helyet hasonlítottam össze hanem az egyetemi vàrost ahol sokkal drágább a lakás és a bér is illetve egy másik várost ahol nincsenek egyetemek de fejlődő, olcsóbb a vásárlás de a bérbe adás is mint a másikban. 20 év utàn lennék a 0-àn mindkettőben, viszont utána nem mindegy melyik összegű bérrel maradok…

2022. dec. 12. 01:20
 6/7 anonim ***** válasza:
De egy ingatlannál nem hagyhatod figyelmen kívül, hogy hol van és milyen célközönségnek tudod kiadni.
2022. dec. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helló

A kettő közül a második verzió a jobb szerintem. Indoklás

1.írtad hogy egy fejlődő részről van szó tehát várható akár érték/bérleti díj növekedés is.

2.Az egyetemi város valószínűleg telítettebb és már fel van hajtva a piac.


Mellékesen megjegyzem hogy rosszul számolsz a húsz évvel. El kell hogy keserírtselek de lényegesen lassabban fogsz "nullán" lenni.

2022. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!