Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nézik le a tanulatlan...

Miért nézik le a tanulatlan fizikai dolgozók kb. minden értelmiségi munkát?

Figyelt kérdés

Főleg akik multinacionális cégnél dolgoznak.


Irigység?



2022. dec. 27. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Mert irigylik őket. Szó se róla, jobb dolog irodában, kényelmes körülmények között, tiszta ruhában jól keresni, mint melósként megszakadni éhbérért.
2022. dec. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
38%
Pont fordítva van, a hülye irodista nézi le a melóst, hogy az csak hülye lehet. 😀
2022. dec. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem értik, hogy mit csinál és miért van egyáltalán arra szükség.
2022. dec. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
78%
Szia. Nem mondanám, hogy irigység. Sokan gondolkodnak úgy mint én, bár én csak a saját cégemet tudom felhozni példának. Aki melósként dolgozik, az sokszor úgy érzi és gondolja, hogy a melósok termelik ki a fizetését azoknak, akik irodában ülnek és látszólag nem dolgoznak meg a pénzükért. Minket egyre jobban hajtanak, több melót várnak el éhbérért.Lehet, hogy nem végeztünk olyan iskolát, hogy irodában ülhessünk mégis vagyunk olyan emberek mint ti. Mégsem vesznek minket emberszámba.
2022. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de a felsőbb iskola tudás és szorgalom kérdése, tehát aki nem tud kitörni mint melós, nyilván benne van a hiba. Egy vezérigazgató értelmesebb (legtöbb esetben) mint egy betanított fizikai munkát végző. Sőt nemcsak az iskolához kell nagyobb tudás, de az irodista munkához is.
2022. dec. 27. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Fordítva is így van.

Az emberek többsége buta, akár van diplomája, akár nincs.

2022. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Azok akik lenézik az "irodistákat", általában nem tudják mit csinál az az irodista. Nincs róla fogalmuk, csak annyit látnak hogy ül a klimatizált irodában kávét kortyolgatva gép előtt és mozgatja az egeret néha-néha.

Persze nem az ő hibájuk, hisz mégis honnan is tudhatná az ilyen, nem mondta neki senki és nem is tanulta azt amit az irodista.

Nem gondol abba bele, hogy például ha az az irodista nem ül ott, hiába termelik le az anyagot, nem lenne eladva, nem lenne promóciózva, nem lennének a dolgok pontosan kiszámolva és lehetne akár minden veszteséges is, nem lennének új kliensek, nem lennének a szállítások leszervezve, nem lenne könyvelés, sőt, a szalagmunkás fizetést sem kapna, ha az az irodás nem ülne ott, mert lehet ő intézi az utalást, adózást, bérszámfejtést.


A szimpla gyárimunkás csak azt látja, hogy össze kell rakni ezt a két csavart és kész egy termék, amiért valakik sokat fizetnek. De abba nem gondol bele, hogy mennyivel nagyobb tudást és felelősséget igényel a másik féle munka, amit fent az irodában csinálnak.


De ez csak egy példa. Azt is mondhatnánk, hogy a gyári munkás naponta betölt 100 üveg savanyúságot és az egésznek annyi költsége van, befőttes üveg, marketing, maga a savanyúság, bejutni láncokhoz stb stb, hogy a munkás kap mondjuk 80 forintot üvegenként és kb ki is jött a minimálbér.


Addig egy 7 fős fejlesztői csapat fél hónap alatt megcsinált egy vállalatirányítási rendszert amit eladtak 8 millió forintért, de eközben futott még másik 4 project is. Nyilván ők éveket fektettek a tanulásba, és nem mindenki fektet bele ennyit bármibe is, és a fizikai munkás nem látja a másik oldalt.


De ennyi erővel az irodás is felfoghatná úgy az egészet, hogy minek tanuljon 5 évet egyetemen, ha elvégez egy 2 hónapos tanfolyamot vagy azt sem, és milliókat keres burkolóként..

Mondjuk nagyon kevesen hiszik ezt az emberek, sőt úgy veszem észre, hogy inkább a más fizikai munkások érvelnek ezzel a példával, hogy minek tanulsz ennyit, ha ezzel ennyivel többet lehet keresni.

A bibi az, hogy a lehet szó nincs kiemelve, a vállalkozó burkoló keres ennyit, de nem mindenki lehet vállalkozó az országban, és a legtöbben alkalmazva valójában kapnak 300 ezret, felét feketén és ennyi..


Meg lehet fele annyit keresek mint egy burkoló vállalkozó, de a munkámat szeretem és én nem térdelnék a földön egy karrieren át és csempéznék, mert fotelből otthonról is kereshetek magamnak elegendő pénzt. Ugye kell a pénz, de nem minden áron.


Meg nem is való mindenkinek az irodai munka.

Ismerek olyat, akit feltettek irodába egy raktárban a nyelvtudása miatt, és monitoroznia kellett az emberek teljesítményét, és elkellett beszélgetnie azokkal akik alulteljesítenek.

Végül 1 évig sem csinálta, visszament raktárosnak az irodából. Unalmasnak találta és lassabban is telt az idő. Így meg teljesítmény alapján mivel mindig meghúzza a napot, kb ugyanannyit is keres.


Rengetegen mondták már nekem is 20-21 évesen mikor még egyetemet jártam, hogy ők az én koromban már 12 óráztak és ilyen meg olyan keményen dolgoztak, én meg kb nem csinálok semmit magammal, az szellemi munkások nem ennének ha nem lennének a fizikai munkások, mihaszna munkánk van, nem munka amit mi csinálunk stb stb.

Hiába csak 22 évesen kezdtem el dolgozni, 23 éves koromra már több pénzem van félrerakva mint annak aki ezt mondta nekem és vagy 10 éve dolgozik már..


Egyébként megértem a kölcsönös lenézést és a felháborodást, tényleg sok a köcsög és a pozíciójára veri magát, és lenézi a fizikai munkásokat.

Az anyukám is fizikai munkás és sok férfit kidolgozna bármiben.

De ez kölcsönös, ugyanúgy a fizikai munkás is lenézi sokszor a másik oldalt.

2022. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Mi lenne ha nem lennének fizikai dolgozók az országban. Mert akkor szerintem összeomlana a rendszer. Ha pedig ez a helyzet akkor ki lehet jelenteni, hogy elengedhetetlenül létfontosságú munkát végeznek. Ha pedig így van, akkor szerintem, ugyanúgy megérdemlik a jó fizetést mint bármelyik más elengedhetetlenül létfontosságú munkát végző emberek, mint pl. az orvok.
2023. ápr. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!