Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Titanic-ból nem lehetne...

A Titanic-ból nem lehetne múzeumot csinálni?

Figyelt kérdés
Pontosabban magáról a róncsról beszélek. Azért már van olyan modern az emberi technológia, hogy készítsenek egy burkot a roncs kóré, kiszivattyúzzák a vizet, és mondjuk felvonóval le lehetne menni a roncshoz. Mert ugye a víz és az abban élő kártevők 1-2 száz év múlva teljesen elpusztítják. Szerintetek ez nem lenne kivitelezhető? Biztos sok pénzt emésztene fel, de az tuti, hogy vissza is jönne hamar, plusz a roncs is tovább maradna épségben.

2023. jan. 6. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá, keress hozzá befektetőt :)
2023. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lenne ott hidd el.
2023. jan. 6. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
3.8 kilometer melyen van, jeghideg tengerben. Gozod nincs rola hogy ez mit jelent. James Cameron elott akinek azert elegge szinte vegtelen mennyisegu penze van, kb. par robotot tudtak oda lekuldeni.
2023. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Figyi, a Titanic két részre szakadt, a két része között bő fél kilométer távolság és törmeléksáv van. Emellett 3800 méter mélyen van, ami önmagában komoly kivitelezést igényelne, mivel a roncsot körbevevő búra minden négyzetméterére 375 bar nyomás nehezedne (ekkora túlnyomástól már némely gázpalack/gáztartály is robban, amelyek nagyságrendekkel kisebbek, mint a te legalább 150 méteres búrád [a Titanic teljes hossza 269 m volt, de na, nem ettől drámai a film]). Nem tudom ki vállalna ekkora kockázatot majd 4 kilométer mélyen, ha az első embert szétroppantaná a nyomás, ettől hangozna a média és befuccsolna a vállalkozás. De ez csak a kérdésedhez hasonlóan hülye gondolat.
2023. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Kellene egy 'gyerek vagyok, bármiféle realitás érzék nélkül, ne vegyétek komolyan a kérdésem' pipa gyk-ra.
2023. jan. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Meg egy "csak bunkó módon jöttem sértegetni" pipa is elkélne már.

Azért van ez a rohadt oldal, hogy választ kapjunk a kérdéseinkre. Oké, most már levágtam hogy mi az akadálya a kivitelezésnek, de ezt fikázás nélkül is le lehetett volna írni. Mindenesetre, köszi!

2023. jan. 7. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván te tutira veszed, hogy megérné, csak éppen senkinek nem jutott eszébe, akinek lenne rá pénze is? Előttem leírták, nem úgy megy ez, mint mucsajröcsögén egy tini megálmodja.
2023. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy előtted leírták... de akkor meg minek jössz ide okoskodni?
2023. jan. 7. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!