Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet biztonságosan...

Hogyan lehet biztonságosan fizetni az Aliexpressen, amióta nem lehet paypallal?

Figyelt kérdés

Eddig mindig paypallal fizettem. Legutóbbi vásárlásomkor nem találtam sehol a paypal fizetési lehetőséget, így a bankkártya adataim megadásával fizettem. Nem mentettem el a kártya adatokat. Így is veszélyben van a pénzem emiatt? Bármikor megszerezhetik a pénzem a folyószámlámról, mert egyszer megadtam az Aliexpressen? Mit tehetnék?

Kártyás fizetés mellett csak a Google fizetést ajánlotta fel. Az hogy működik? Biztonságos?

Utólag olvastam, hogy december óta nincs már paypal fizetési lehetőség az Aliexpressen, csak bizonyos országokban.



2023. jan. 14. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Revolut + egyszer használatos bankkártya
2023. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Legalább 10 éve sima bankártyával fizetünk.
2023. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, hogy minden banknál van-e, de azt igen, hogy több banknál is van biztonságos online fizetéshez ajánlott virtuális kártya, webkártya, hol hogyan nevezik; évtizedek óta.

Évi 2000-2500 Ft a díja, kártyakibocsátási díja nem szokott lenni, és általában az első évi díját el is szokták engedni.

A banknál alkalmazott technikától függ, hogy csak alszámlán levő összeghez fér hozzá, vagy napi 1 fizetési lehetőséggel 1 Ft a limit stb.

Ha a kártyatulajdonos fizetni akar online, akkor többlépcsős azonosítással tud az alszámlára pénzt tenni, vagy átmenetileg limitet emelni stb.

Nem is pl. az Aliexpressz, vagy a kereskedő pénzügyi szolgáltatója él vissza a megszerezhető kártyaadatokkal, hanem pl. hackerek. Azt használják ki, hogy erős azonosítás csak az EU területén levő elfogadóhelyeknél van, így a kártyatulajdonos közreműködése nélkül tudják kiszolgálni magukat. A POS termináloknál (üzletekben, postán) és ATM-eknél használt kártyáim adatai sohasem kerültek a netre, a virtuális kártyáim adataival meg csak sikertelen fizetést tudtak maguknak intézni csibészek. A Microsoft sem tudta intézni a kártyaadataimmal az esedékes éves díjat, mikor egyszer egy nappal előbb akarták vinni a pénzt, mint a közölt nap volt, és így még nem biztosítottam rá lehetőséget.

2023. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet fizetni, max. belefutottál 1-2 kamu eladóba :), gondolom 0,000%-ban + értékelésűek.
2023. jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

2023. Január 1. óta nem lehet paypallal fizetni. Magyarországi címre szállítás esetén nem.

2023. jan. 24. 19:22
 6/6 anonim válasza:
100%

Nálam ez a bevált rendszer a biztonságos fizetésre:

Két számlám és bankkártyám van a Magnet banknál, a számlák között ingyenes az átutalás és a banki díjak is elég olcsók. A bankkártya díjat kivéve, azt sajnos le kell nyelni.

Az 1. számlára érkezik a fizetésem, és mikor online kell kártyával fizetni, átutalom a pontos összeget a 2. számlára. A 2. kártyát csak az internetes vásárlásokra tartom lényegében. Így ha visszaélnek az adataimmal, nem tudnak megkárosítani, hiszen ez a kártya általában üres. Amúgy többen is ezt a kártyát használjuk a családból, így mindenki biztonságosan fizet, nem a saját kártya adatait adja meg.

A különböző előfizetéseimet is ezzel fizetem, így meg tudom előzni, hogy figyelmetlenségből még egy hónapra kifizessek pl egy streaming szolgáltatót, amit már meguntam.

2023. febr. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!