Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor unják meg az átlagembere...

Mikor unják meg az átlagemberek a kizsákmányolást, és hogy a gazdagok rajtuk élősködnek?

Figyelt kérdés
Nyilván nem minden gazdag ember ilyen, de a többségük imádja a csórók orra alá dörgölni a több száz milliós házát, luxusautóját, nyaralásait. Míg másnak kenyérre is alig jut, van pár ezer (tízezer) olyan ember az országban, akiknek a rengeteg sem elég. Néha úgy érzem, hogy a koldusról is levennék a gatyát, csak hogy még több legyen. Mikor lesz elegük a szegényebbeknek a folyamatos kuporgatásból, abból, hogy azt látják, hogy sok munkával is alig haladnak valamerre, más meg a semmiből él luxuséletet, csak mert jók a kapcsolatai, jókor voltak jó helyen a felmenői? Illetve mi lehet ebből? Elrabolják őket? Megzsarolják a pénzükért? Egyáltalán mikor jönnek rá a gazdagok, hogy nekik sem ideális, ha sok pénz keveseknél összpontosul?

2023. febr. 2. 11:59
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%
Soha. Ez az emberi társadalom természetes alakzata, ilyenné fejlődik magától, ezt üzenték meg az ókori egyiptomiak is az örökkévalóságnak: a piramis.
2023. febr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Építsed a bunkert egyeske, mert hamarosan ki fognak szedni az SQ8-ból az éhezők, ha így folytatjátok. :)
2023. febr. 2. 12:10
 3/42 anonim ***** válasza:
84%
Beszélgessünk... mit tettél azért, hogy ne a csórók táborában lézengj? (én se vagyok gazdag, csak rühellem a rinyát). Úgy élek, amiért megdolgozom.
2023. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
"Úgy élek, amiért megdolgozom" - az a te gondod, dolgozd halálra akkor magad, míg mások a te munkádból milliárdokkal szórakoznak. Őszintén szólva nem vagyok csóró, legalábbis a szegényebb réteghez képest. Mindenem megvan. De nagyon bosszant a folyamatosan növekvő aránytalanság és utálom azokat, akik hozzáadott értékek nélkül dőzsölnek mások kárán. Ez nem rinya, ezek tények, nézz körül.
2023. febr. 2. 12:22
 5/42 A kérdező kommentje:
Ez egy óriási gond a magyar társadalomban, egyfajta hülye büszkeség, ami miatt azt is etűrik, hogy az utolsó forintot kihúzzák a zsebükből, de azért büszkén kihúzzák magukat, hogy "de megdolgoztam ezért a kicsiért is". Közben tele vagyunk 50-60 évesen tönkrement emberekkel, akik rommá dolgozták magukat és még így is nyomorognak, aztán megy a nyálcsorgatás, hogy xy nulla értékű és értékrendű celeb éppen melyik riviérán sütteti a popóját.
2023. febr. 2. 12:28
 6/42 anonim ***** válasza:
66%

az a te gondod, dolgozd halálra akkor magad


egészen pontosan hol írtam, hogy halálra dolgozom magam???

2023. febr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
77%

Ha neked a munkád tényleg milliárdokat ér, de eladod minimálbérért, akkor az kinek a hibája, ha nem a tiéd?


Lehetsz vállalkozó, és így nem más dőzsöl a munkádból hanem te.

2023. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
87%

Közben tele vagyunk 50-60 évesen tönkrement emberekkel, akik rommá dolgozták magukat


Nagyon nem érted.

Te tehetsz róla, ha ne tettél semmit azért, hogy olyan munkád legyen, amit megbecsülnek és megfizetnek. Én tanultam, váltottam többször. Most megtehetem, hogy heti három napot dolgozom, mert keresek vele annyit, ami nekem elég. Nem dolgozom halálra magam. Viszont nem a gyakorin sírtam, hanem tettem azért, hogy ne legyek a kizsákmányolt pozícióban.

2023. febr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
78%
Egyszeru a megoldas,vegezz jo munkat amit megfizetnek
2023. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Nem értitek, hogy itt nem rólam van szó? Hanem azokról, akik konkrétan SEMMIT nem tettek le az asztalra a rongyrázáson kívül. Iszonyat ez a szemellenzősség. Te heti három napot dolgozol, az pont három nappal több, mint amit több tízezer pénzes rohadék mások kárán megspórol. Vagy ez lenne a követendő példa?
2023. febr. 2. 12:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!