Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek hány évesen kell...

Szerintetek hány évesen kell elkezdeni befektetni, pénzügyekről gondolkodni? Én 25 évesen kezdtem, viszont úgy érzem, kezdhettem volna előbb is, hogy előrébb tartsak már.

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor van fix értékelhető jövedelmed amiből tudsz felrerakni
2023. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Minél korábban. A legjobb az volna, ha már a szülők megfelelő példamutatással tanítanák a gyereküket a pénzhez való hozzáállásra és a pénz megfelelő kezelésére.


De míg azon a szinten vagyunk, hogy 700+e forint évente nem sok bagóra költeni, ami önmérgezésen kívül a pénz elégetése. Addig irreális elvárás a pénzügyileg tudatos nevelés.

2023. febr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Elkèstèl

Nekünk a család a kis babáknak összedobott 50000 eurót

25 év alatt nézd meg mennyivel lesz több.

2023. febr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Minél előbb, annál jobb. De nincs olyan, hogy “kell”.
2023. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem 25 évesen nem vagy elkésve. Sokan ebben a korban kezdenek csak el rendesen dolgozni, eddig tanulnak és szórakozásra és megélhetésre költik azt a kis pénzt, amit diákmunkával meg lehet keresni. Persze akinek a szülei mindent biztosítanak, lakhatást, élelmiszert, költőpénzt, ők még annyit sem tudnak a pénzügyekről. Én hamarabb kezdtem teljes munkaidőben dolgozni és saját keresetből élni, szóval én hamarabb kezdtem a pénzügyi dolgokkal foglalkozni. Nyilván sosem lehet elég hamar, engem már 14-16 évesen is érdekelt, hogy tudnék a zsebpénzemből félretenni, de nyilván akkor még a mostaninál is kevesebb összegekről volt szó. Igazából bármilyen korban érdemes. Az én szüleim pl sosem tanultak meg igazából bánni a pénzzel, szóval előttem volt egy negatív példa.
2023. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
amikor már saját lábon állsz, és keresel annyit,.hogy félre tudsz belőle tenni, 25 évesen egyáltalán nem késő.
2023. febr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a #2-es írja. Minél előbb, annál jobb. Nyilván kezdhettél volna előbb is, mások meg később fogják vagy soha.


A pénzügyi kultúra sehol sem általánosan magas szintű, nálunk meg extra hátrány, hogy a mai fiatal felnőttek szülei és tanárai mind az átkosban nőttek fel, ahol erre még csak szükség sem volt és egy mezei hitelkártya ésszerű használata megoldhatatlan feladat számukra.

2023. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Tudom, hogy nem válasz a kérdésre, mégis a legjobb válasz, amit adhatok.


A legjobb kor a most. Teljesen mindegy, hogy mit csinálhattál volna, lehettél volna 20 évesen startupper, de akár egy lecsúszott drogos, lehet volt rá lehetőséged, lehet, hogy nem, ez már nem számít. Csak az számít, hogy ha most elkezded, akkor jól teszed.


Amúgy szerintem 25 nincs elkésve, de ez is attól függ, mihez viszonyítjuk.

2023. febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nekünk a család a kis babáknak összedobott 50000 eurót 25 év alatt nézd meg mennyivel lesz több."

Ha a párnája alatt tartod, akkor semennyivel :-)

febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!