Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Színarany bitcoin "mintázatú"...

Színarany bitcoin "mintázatú" érme kapható itthon?

Figyelt kérdés

Külföldön találtam (de azt is túlárazva), de annyira nem vagyok bátor onnan vásárolni ilyen értékben. Főleg "bizalmi" terméket.


Valaki találkozott itthon, megbízható helyet, ahol kapni lehet

20 gramm és uncia közötti befektetési színarany (99.9%) érmét, "bitcoin" mintázattal?


Aranyozott, ezüst, réz, műanyag és hasonlók van tömegével.


Ha van 1 unciás arany buffalo, kínai panada és osztrák filharmónikusok, stb befektetési érme (melyek nem igazán érnek általában többet mint a benne lévő arany), jogosan vetődik fel, hogy ilyen mintázatút is csak készít valaki.


Inkább csak befektetési aranynak venném, ajándékba magamnak. Ha már veszek aranyat, legalább mókás, érdekes kinézete legyen :D


Tudom, van még sok érdekes, talán jobb arany befektetés is érmében. De most ilyet szeretnék.


Köszönöm a segítséget.



2023. márc. 4. 21:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Csak érdekességképpen :)


2011-2013-között "privát" (naná mivel a BTC decentralizált) gyártott egy csávó fizikai BTC érméket és "tömböket". Ötvözetből, ezüstből, aranyozva és aranyból, névértékek szerint. Ezeken kívülről, egy pénztárca címe is volt olvasható, amivel ellenőrizhető volt a pénztárca értéke a blokkláncban.


De lényeg: egy ráragasztott biztonsági (sérülésmentesen nem eltávolítható) hologramos matrica alatt pedig a pénztárcát "nyitó", hozzá való privát kulcs szerepel.


A legnagyobb, 1.000 BT névértékű (tehát 1k BTC-s pénztárca tartozik hozzá) érme, 1 unciás színarany volt. És 2011-ben 1,2 millió Ft-volt (~$4k) az ára. Ami az akkori BTC áraknak kb megfelel + arany ára.


Egy akkori vásárló aki vett is belőle és megtartotta, az 2021-ben a világ legdrágább érméjét birtokolta. A 2021-es BTC csúcsnál ~$48 millió volt az értéke. Ezzel akkor (~14mrdFt) alulról be lehetett volna csúszni a 100 leggazdagabb magyar közé (2021-ben a bekerülés határ kb 12 mrd Ft volt)


Bacca meg... miért mást vettem akkor ennyi pénzből, mikor ilyet is vehettem volna simán :D :D :D Most meglenne az 1 unciás BTC arany is :D :D :D És 2021-ben a 100 leggazdagabb közé kerülhettem volna. (Utána kiestem volna, mert azóta csak a felét "éri")


Forrás, cikk a tulajjal:

[link]


[link]

2023. márc. 5. 20:02
 2/17 A kérdező kommentje:

Bár mondjuk mennyire bizalmi termék egy 1k-s BTC fizikai érme.


Még $4k-ért (ami nem a világvége bukta lenne), hiszen a benne lévő arany 2011-es áron kb $1,2k volt. Tehát $3,8k-t fizetett a tulaj egy "elhiszem" virtuális termékre. Aminek valódiságáról valójában sosem tudott még megyőződni.


Hiszen:

- A BTC címet ellenőrizte, rendben. Látja a BTC-t rajta.

- De mi van ha hologram alatt hamis a kód? Nem nézheti meg, mert akkor az érme már "értéktelen". Igaz a BTC megmarad neki.

- Az eladóban bízni kell, hogy a érme gyártás után a privát kulcs másolatokat megsemmisíti, és csak az érmében marad az egyetlen példány.

- Fentiek miatt vásárlás előtt, még az eladó sem tudja bizonyítani hogy a privát kulcs valid, hiszen akkor megsértené az előző két pont valamelyikét.


Azért bátor volt aki megvette... de megérte :D


Már ha nem hamis kód van benne... Kérdés persze valaha valaki kinyitja-e és kiderül-e :D :D Ugyanis aki kinyitja, és kiderül hogy hamis, az nagyot bukott. Így senkinek sem érdeke valójában hogy kinyissa...


Akkor viszont mit is vesz aki majd tízmillió $-okat költ rá? Már ha valaki egyáltalán megvenné, pont a fentiek miatt.


Kicsit rekurzív, paradoxon probléma ez :D

2023. márc. 5. 20:12
 3/17 EgyGabor ***** válasza:

Miért lenne ez jó? Mármint egy csillogó bitcoin érmét értek, de aranyból (mármint azt hazudják abból)?

Fábol vaskarika?


Ford T-Model zablával? :)

2023. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sose vennék más által létrehozott kulcsot
2023. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kucsot én sem vennék, csak egy érmét. Aminek nyilván az arany ára fölött csak kicsivel több az értéke.


A "kulcsos" változatot csak érdekességképen mutattam meg. Keresgélés közben találtam.


Amúgy közben megtaláltam, hogy 2 db 1000 BTC-s érmét már "kinyitottak", és a hozzá tartozó tárcán tényleg ott volt a "beígert" 1000 BTC. Tehát nem lehetetlen hogy a harmadik is valid privát kulcsot tartalmaz. Meg egyébként a hozzá tartozó cím BTC értéke ellenőrizhető bárki által. Ha ott a BTC elköltetlenül, már csak a privát kulcsban kell bízni hogy "nyitja", és mi hamarabb elköltjük mint akinél a másolat lehet :D


Attól függetlenül pár ezer dollárból csinalni 48 milliót nem rossz :) Ha saját ha más privát kulcsa :D

2023. márc. 19. 18:16
 6/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk aranyat sem most kéne vennem, amikor USD-ben rekordot, HUF-ban csak éppen nem döntött :O


Készül mindenki a háborúra vagy a progresszív bankcsőd továbbfertőződésre??? :)

2023. márc. 19. 18:18
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem gyanús miért adna valaki ennyi bitcoint?
2023. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Amúgy nem ismerem az árakat ha arany áron adja akkor egy próbát megér igaz tényleg nem jó árfolyam és arany parti se vagyok
2023. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8:

Na itt ket dolog keveredik :)

En BTC tarca nelkuli sima eremre hajtok. Aminek a dizajnat kiveve SEMMI koze a BTC-hez. Tehat csak egy sima arany befektetes... semmi tobb. Ja max szepen csillog :)


A BTC penztarcaval arult ermek amugy is sok evvel ezeoltt voltak. Ki is venne most ugyan 1000 BTC-s "valamit" ami most kb 25 millio dollar lenne? Lutrira ezert ennyit senki nem fog aldozni :D


Amikor ezeket az ermeket "kibocsantottak" akkor kb az erme arany ara vetekedett az 1000 BTC araval. Es par ezer dollar nem volt az a nagy kockazat.


Most egy uncia arany (kb 1 erme sulya) aron biztos senki nem adna 1000 BTC-t is melle :) De meg 0,1 BTC-t sem :D

2023. márc. 20. 11:19
 10/17 anonim ***** válasza:

Értem akkor ez majdnem olyan mint egy aranygyűrű csak nem gyűrű hanem más a formája. Nem teljesen értem azt hogy most ez aranyárhoz képest milyen áron van?


Maga az ötlet nagyon jó már én is gondolkoztam hasonlón csak nem tudom hogy hogy tudnám úgy bele gravíroztatni a címet hogy hideg walletnak feleljen meg?


Bárkivel csináltatom ugye az meg tudja. És Jó eséllyel netes rendszeren csinálja.


Probléma hogy ha hidegen van köztudottan problémás importálásra mert az egy gyenge pont hogy közben valami feka app levadászhatja.


Esetleg a hardver wallett 24 szavas - nem tudom mi a pontos neve - biztonsagi kódját lehetne rá írni. Viszont ezt se tartom jó ötletnek hogy egy pénzérmén ott van kint látható 24 szó mert akkor ezt meg úgy el kéne dugni hogy soha senki ne lássa.


Arra gondoltam még hogy egy arany gyűrű belső felületébe lehetne bele gravíroztatni annak még volna értelme Viszont azt is látja az aki bele glavirozza.

2023. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!