Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem megyek...

Krómgyűrű kérdése:

Mi történik, ha nem megyek dolgozni egyetem otthagyása után? Vagy ha sokáig vagyok munkanélküli, mert nem találok munkát?

Figyelt kérdés

Igazából annyi információt összeszedtem, hogy ha otthagyom az egyetemet, akkor van egy adott időpont, amíg biztosítva vagyok a TB és egyéb adók fizetése alól.

Minek hívják ezt pontosan?


Továbbá hogy van az, hogy megannyi munkanélküli ember él kishazánkban, nem dolgoznak és mégis életben vannak?



2023. márc. 12. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, egy idő után fizetned kell a TB-t, különben nem veheted igénybe az egészségügyi szolgáltatásokat. De ez nem egy nagy összeg. Hogy mások miből élnek? Talán feketén dolgoznak.
2023. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

nem lesz pénzed és éhen halsz.


A sok munkanélkülit eltartja a környezete, családja, a csöveseket meg az állam, és az emberek akik dobnak nekik aprót.

2023. márc. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Nekem a szüleim vettek Bp-n lakást érettségi után ameddig egyetemista voltam használtam, ezt egyetem elvégzése után kiadtam albérletbe innen van passzív jövedelmem és kiköltöztem falura szintén saját házba szüleimnek hála.


2 éve nem dolgozok de nem is akarok, 1 helyre sem adtam be soha a jelentkezést, bőven eléldegélek a passzív jövedelemből, így is többet "keresek" mint egy tanár és az egész életem vidám és stresszmentes. Jön a jóidő kicsapom a gumimedencét a kertbe alszok reggel 11-ig, grillezek, sörözök, zenét hallgatok, gyúrogatok, csetelek, gyakorlatilag véget nem érő nyáriszünet az életem ;)


Egyébként survey statisztikus diplomám van szóval nem egy bölcsész hogy sehová ne kelljek, de megvárom a válság végét vagy akkor kezdek el munkát keresni ha úgy érzen szűkölődök.

2023. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Ezt úgy hívják h lustaság, én fiam lennel addig út lélek meg nem dolgozol!
2023. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
#3 De könnyű valakinek😆 Majd elfogy a zseton kishaver
2023. márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
#3. Csak szeretnéd ha tényleg így lenne.
2023. márc. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából annyi információt összeszedtem, hogy ha otthagyom az egyetemet, akkor van egy adott időpont, amíg biztosítva vagyok a TB és egyéb adók fizetése alól.


Minek hívják ezt pontosan?"


Nem vagy biztosítva (semeddig), hanem járulék fizetése nélkül jogosult vagy igénybe venni az "ingyenes" orvosi ellátást.

Biztosított az, aki például munkaviszonyban áll. A biztosítottsághoz az esetek 99,9 %-ában társul valamilyen járulék fizetése. A munkaviszonyban állóknál a bruttó bérükből vonják az ezt kiváltó járulékot kötelező jeleggel, ők azért számítanak biztosítottnak.


Azoknak, akik nem számítanak biztosítottnak és nem tartoznak a kivételek közé (kiskorú, öregségi nyugdíjas stb.), fizetniük kell az egészségügyi ellátó rendszer fenntartása érdekében egészségügyi szolgáltatási járulékot. Cserébe "ingyenes" orvosi, egészségügyi ellátásra jogosultak.


Aki nem fizeti, annak a tartozását nyilvántartja a NAV és idővel végrehajtást indít rá. 6 havi járulékösszeg felhalmozása esetén a TAJ-számot "érvénytelenítik" (piros lámpás leszel az orvosnál), és ingyen nem látnak el. Ebben az esetben az orvos köteles ellátni, de utólag az ellátás költségét a NEAK kiszámlázza neked, majd nem fizetés esetén ezt is a NAV hajtja be.


Meddig vagy jogosult járulék fizetése nélkül ingyenes ellátásra? A diákigazolványod érvényességét követő 45 napig.


"Továbbá hogy van az, hogy megannyi munkanélküli ember él kishazánkban, nem dolgoznak és mégis életben vannak?"

Segélyekből, családi pótlékból "élnek", vagy a család segíti meg őket, vagy feketén dolgoznak. A sötétebb bőrűek általában lomizásból, fémhulladék gyűjtögetésből és egyéb másból tartják fenn magukat.


Én 11 hónapig GYED ellátásból tartottam el a családot, mert apát nem vették fel sehova, csak alkalmi munkákra. Ő így élte túl ezt az időszakot...

2023. márc. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

3-as pacsi. Eladtam a start up-om vettem 3 garzont Pesten meg egy modern kisházat vidéken , 3 garzon eltart a kis házhoz meg felvásároltam a szomszéd telket és azon termelek zöldséget , gyümölcsöt.

Kizártam az összes multit az életemből és így vagyok boldog.

De a 3 garzonból becsületesen leadózok és ezekkel nyugdíjaztam magam.

Alig van rezsim a napkollektoroknak hála és a részleges önfanntartásnak hála is.

Helyedbe azért keresnék valami melót, teremts valami értéket , mint én a start up-pal.

2023. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!