Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A következő hetekben sorra...

A következő hetekben sorra fognak bedőlni az amerikai (és más országok) nagybankjai, amik egy (2008-as léptékű) világgazdasági válságot fognak eredményezni?

Figyelt kérdés

"Újabb bank kimentésére lehet szükség, már folynak a tárgyalások"


[link]



2023. márc. 17. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem valószínű, bár én örülnék egy jó összeomlásnak megint. Most talán kezdeni is tudnék vele valamit, mert akkor nem volt pénzem felvásárolni semmit olcsón.
2023. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem
2023. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem
2023. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
#1: ha ez az összeomlás bekivetkezik, a pénzeddel már semmire nem fogsz menni.
2023. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
4, miért? Az említett 2008-as válságban is az járt jól, akinek sok pénze volt, és ki tudta használni, hogy mindennek esik az ára.
2023. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%
most un block a jelenlegi pénzügyi rendszert akarják összedönteni, ez nem 2008.
2023. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Remélem. Épp kiszálltam a crypto bizniszből, ha leesne az ára, megint bevásárolnék
2023. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Be vagyok készülve 2 ingatlannal ami ki van adva albérletbe frekventált helyen + kriptovaluta + olajtartalékot tárolok több hektoliteres hordókban úgyhogy alig várom a csődöt mert kaszálni fogok rajta
2023. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"miért? Az említett 2008-as válságban is az járt jól, akinek sok pénze volt, és ki tudta használni, hogy mindennek esik az ára."


Én végig kereskedtem a 2008-as válságot, és egyáltalán nem volt olyan könnyű, mint aminek utólag tűnik.


Egyrészt, ha nem milliárdos voltál, hanem mezei alkalmazott/vállalkozó, és úgy forgattad a pénzed, akkor ott lebegett végig a fejed felett a kard, hogy nem mered befektetni a pénzed, mert lehet, hogy a jövő héten kenyérre kell. Rengeteg egzisztencia ment tönkre alacsonyabb szinteken is, nem csak a bankok buktak, hanem mezei magánemberek.


Ha ezen túllendültél, és volt pénzed, akkor általában annyi azért nem volt, mint az igazán gazdadoknak (milliárdosok, bef. alapok, intézményi befektetők), hogy tényleg végig vedd az esést. Mert mikor lement először valami 20-30-40-50%-ot, akkor az mind-mind jó beszállónak tűnt.


Aztán jött az a fázis, mikor teljesen eluralkodott az apátia a piacon, mikor a 10.000+ ezres részvényt már 1300-ért meg lehetett kapni (vagy még olcsóbban), akkor jött, hogy lehet, hogy ez a papír hamarosan 1300-at sem fog érni. Volt jópár részvény, ami tényleg bóvli kategóriába került, voltak csődök bőven, amikor a tulajdonosok (és nem csak a nagyok, de a kisbüfik is) gyakorlatilag mindent buktak.



És a végén mikor jött a fellendölés, akkor

- egyrészt a negyedéről lemradtak az emberek, mert egyszerűen nem hitték el, hogy ez nem megint csak egy délibáb (az esés közben végig voltak olyan pontok, amik abszolút fordulatnak tűntek)

- másrészt ha be is szálltak, akkor simán kiszálltak sokkal korábban, mint ameddig érdemes lett volna tartani.



Utólag persze mindenki azt a részvényt vette volna 10$-on, ami 150-ről esett le, majd a mennyiségi lazítás idején 400-ig nőtt, de ha ott vagy egy ilyen esésben, ha remeg a kezed, ha attól parázol, hogy holnap esetleg nem lesz mit enned, mert munkanélkül maradsz (a 10%-os fűnyíró szerű leépítések még az enyhébbek közé tartoztak), ha elköltötted a pénzed már 70$-nál, és onnan még esett 60-at, akkor nagyon nem ugyanaz a kereskedés, mint utólag ránézni a chartra és azt mondani, hogy én jéghideg profizmussal szénné kerestem volna magam.

2023. márc. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9: abszolút igaz. Az ilyen emebrek ránéznek a chart-ra és mondják: én itt vettem volna, és itt eladtam volna.


Aha, oké. És akkor pl. most mit tennél? (Mutatok a chart jelenlegi állapotáta)


Hát, nem tudom merre fog menni.


Na, épp ezaz. És ilyenkor megvilágosodnak.

2023. márc. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!