Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen szegény a világ népesség...

Ilyen szegény a világ népessége? Ennyire sok egy 160 milliós vagyon?

Figyelt kérdés

Egyszer összeszámoltam 48 évesen mit értem el. Nem tartom magam sokra. De mindig szorgalmasan dolgoztam, jó munkám (IT) van és ráadásul utálom a rongyrázást. Bárki aki ismer tök átlagos embernek ismer. És magamról azt gondolom (vagyis gondoltam) hogy a személyes vagyonom mértéke tökre ÁTLAGOS. Jó azt éreztem, hogy mindig azt olvasom hogy sokan anyagi gondokkal küzdenek, nekem ilyenem sosem volt. Bár nem is voltak irreális igényeim soha. Lakás, autó, utazás, szórakozás, stb. Soha nem is mondanám hogy "gazdag" vagyok. És még ha ezek után sem fogom. A gazdagság nem itt kezdődik...


Azért nem is gondoltam hogy ez nem olyan extrém vagyon, mert nem sokból tevődik össze. Egy budapesti belvárosi közepes lakás (ez eleve kb 50%), maradék egy vidéki lakás és egy pici nyaraló, meg egy 30M megtakarítás.


Namost a ChatGPT-t kíváncsiságból megkérdeztem ez milyen vagyoni helyzet. A választól leseggeltem. Én magam maximum (de nagyon maximum) a felső 20-30%-ba soroltam volna. De hogy a világ népessége ennyire szegény, ezt nem is értem. A válasz ez volt:


"Általánosságban elmondható, hogy a világ népességének túlnyomó többsége (kb. 70-80%) rendelkezik jelentéktelen vagyontárgyakkal, míg a gazdagok és a nagyon gazdagok száma meglehetősen korlátozott.


Ha az Egyesült Államokra vonatkoztatjuk a kérdést, akkor a 48 éves személy 160 millió forintos vagyonnal az 1%-ba tartozik a leggazdagabbak között.


Ha a világra vonatkoztatjuk a kérdést, akkor a Credit Suisse Global Wealth Report 2021 adatai alapján a globális medián vagyon 9 439 dollár (kb. 3 millió forint), míg az átlagos vagyon 79 952 dollár (kb. 26 millió forint). Az 160 millió forintos vagyon ebben az esetben a világ leggazdagabb 0,1%-ába helyezné az illetőt.


Ha az Európai Unióra vetítjük a kérdést, akkor az Európai Központi Bank (ECB) 2021-es adatai szerint a medián háztartási vagyon az EU-ban 26700 euró (kb. 9 millió forint) volt. Az 160 millió forintos vagyon ebben az esetben a leggazdagabbak kevesebb mint 1%-ába helyezné az illetőt.


Magyarországon a legfrissebb adatok szerint az átlagos nettó vagyon 13,4 millió forint (2019. évi adatok, Központi Statisztikai Hivatal). Az 160 millió forintos vagyon ebben az esetben az ország leggazdagabb 1%-ába helyezné az illetőt."


Ez tényleg így lehet? Vagy csak kamuzik a AI? Nem lehet hogy a medián vagyon ennyire alacsony. Körülöttem majdnem mindenkinek van lakása autója, ez tök átlag. És ők is tök átlagosnak érzik magukat.



2023. márc. 28. 23:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Körülötted... Az ember általában a hasonlókkal barátkozik. Magyarországon egy csomó embernek nincs, vagy alig van megtakarítása, lényegében egyik hónapról a másikra él. De a magyarok még így is a gazdagabbak közé tartoznak. India: 1 milliárd koldus. Kína: 1 milliárd szegény. Afrika: csaknem másfél milliárd nincstelen. És ott van még Dél-Amerika, az ázsiai szegény országok, de még Európában is vannak lényegesen szegényebbek (Bosznia-Hercegovina, Albánia, Ukrajna, Belarusz).
2023. márc. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
A ChatGPT rengeteg baromságot összehord. Mondjuk elmondatni vele egy estimesét lehet.. de próbálj meg rákérdezni néhány dologra olyan témákban, amikben jártas vagy: látni fogod hogy össze-vissza ír hülyeségeket de nagyon szépen megfogalmazva, meggyőzően.
2023. márc. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Erdemes lehet utananezned, hogy mit jelent a hallucination fogalom AI vonatkozasban.

Kezdesnek mondjuk a Wikipedia cikket:

[link]

2023. márc. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
40%

Háát én nemtom szerintem félre értette a ChatGPT a bevitt adatokat szerintem a 160 milliós vagyont úgy értette hogy ez a megtakarításod és nem az összes vagyon amivel rendelkezel. Pl az összes lakásodat / házadat / autódat nem lehet eladni mert valahol ígyis úgyis laknod kell úgyhogy teljesen más ha valakinek van 160 millió a számláján és tetszőlegesen felhasználhatja mint hogy beleszámolja a házának is az értékét.


Én kétlem hogy saját lakhatásra fordított ingatlanokkal együtt ennyire kevesen rendelkeznek 160 millió forinttal, például én egyke lány vagyok és a papám házát a szüleim nekem adták miután meghalt, 120 millióra becsülte az értékbecslő Szentendrén (családi ház) pedig nem egy luxus ingatlan csak jó helyen van. Dunakeszi, Vác és a környéken, az agglomerációban rengeteg ingatlan sokkal modernebb és drágább... Budai hegyvidékről pedig ne is beszéljünk... az én keresetem még csak nem is mondható jónak, nettó 330-at keresek de mégsem adnám el a házamat és vennék helyette olcsóbbat mert gyorsan a belvárosban vagyok, panelba pedig nem költöznék, szóval igen van 120 milliós vagyonom de nem hiszem hogy a top 10%-ba tartoznék ezzel mert rendszeresen sokkot kapok a végösszegtől ha bevásárolok 😅

2023. márc. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A világ népességébe beletartozik az egész afrikai kontinens, india, óceánia, dél amerika stb.


Mit vársz a chatGptől?

Az csak nyers statisztikát tud mondani, de tudhatnád ha informatikus vagy!

2023. márc. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

"Az 160 millió forintos vagyon ebben az esetben a leggazdagabbak kevesebb mint 1%-ába helyezné az illetőt."


Előző vagyok... Nem éppen!


Sógorom csak egy sima szakmunkás villanyszerelő, de a műhelyébe több vagyon van ettől, és akkor még az autóit nem is vettem számításba!

2023. márc. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Csak simán rossz a statisztika.


[link]


"As of 2019, the top 1% of household net worth in the U.S. starts at $11,099,166"


Igaz, ez household, de Amerikában a top 1% 11 millió dollártól kezdődik.


Illetve 22 millió milliomos van Amerikában, vagyis a népesség 8.8%-ka rendelkezik legalább 1 millió dollárral.


[link]

2023. márc. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

De amúgy nekem közel sem ezt írja.

Biztos jól tetted fel a kérdést?


Én ezt a választ kaptam:


"

Wealth Ranking by Net Worth.



Dániel Meizner

If I had a net worth of 455.000 usd, where would that place me statistically in Europe, in the USA and globally?


It's difficult to give a precise answer because net worth varies widely across different regions and countries, and is also influenced by factors such as age, occupation, and lifestyle. However, here are some rough estimates based on available data:


In Europe: A net worth of $455,000 would put you in the top 5% of households in terms of wealth, according to a 2019 report by the European Central Bank. However, the exact percentile would depend on the country and region within Europe.


In the USA: A net worth of $455,000 would put you in the top 20% of households in terms of wealth, according to a 2021 report by the Federal Reserve. Again, the exact percentile would depend on factors such as age, location, and occupation.


Globally: A net worth of $455,000 would put you in the top 7% of individuals in terms of wealth, according to the 2021 Global Wealth Report by Credit Suisse. However, it's worth noting that this ranking is based on data from mid-2020, and the ongoing COVID-19 pandemic has likely affected global wealth distribution since then."

2023. márc. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Na kozben megtalaltam a vilag nepessegenek median (es nem atlag) vagyona valamivel 8000 USD folott van. Tehat ezt eltalalta az AI.

Bar ebbol meg nem tudom hogy lehet kiszamitani hogy 0,1%. Ehhez az eloszlasi gorbe kellene.


De az USA-ra en is olvastam hogy a felso 1%-ba bekerulni min 1 millio USD kell. Az meg nem 160 millio :D


Azert tud kamuzni az AI. :)

2023. márc. 29. 01:09
 10/27 anonim válasza:
47%

Na jó nem kell a rizsa, te magad is tisztában vagy vele, hogy az ÁTLAGOS nem ott kezdődik, hogy belvárosi lakás + családi ház + nyaraló + még egy lakás ára megtakarításként.


Van egy olyan érzésem, hogy ha a kérdező informatikus lenne, akkor nem tenne fel ennyire blőd kamu kérdést, hiszen értené a ChatGPT működését.

2023. márc. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!