Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató emelhet egyoldalú...

A munkáltató emelhet egyoldalúan felmondási időt?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 éve vagyok ennél a német cégnél, 2 hónap felmondási idővel. Most idén bejelentették, hogy felemelik 3 hónapra.


Kirúghatnak, ha nem vagyok hajlandó ezt a szerződésmódosítást aláírni?


Én sokallom ezt az időt, a legtöbb munkáltató nem fog 3 hónapot várni egy emberre, úgy érzem ez teljesen ellehetetlenítene, ha váltani szeretnék. Már a 2 hónap is necces szerintem.


A szerződésemben nem találtam semmit, hogy ezt csak úgy felemelhetik. "Céges átszervezés" a hivatalos indok....



2023. ápr. 5. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű elbocsáltanak ha nem írod alá. Amúgy meg valahol 6 hónap a felmondás.
2023. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Önkényesen nem írhatja felül sem a törvényt, sem a már megkötött munkaszerződésben szereplő dolgokat.


Ha nem járulsz hozzá írásban (szerződésmódosítás), akkor Neked marad a régi. Aki aláírja, annak lesz csak az új.


Azt nem tudhatjuk, hogy a céges átszervezés nálatok mivel jár. Felmondanak mindenkinek, majd új szerződést akarnak kötni új feltételekkel, vagy marad minden a régiben, de megpróbálják lenyomni a dolgozók torkán az új feltételeket azzal, hogy írják alá.

2023. ápr. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es, az utóbbit akarják, hogy lenyomják mindenki torkán.


Szerintem nem fogom aláírni.

2023. ápr. 6. 07:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Módosíthatnak a szerződésen, de nem egyoldalúan. Azaz, csak akkor lesz érvényes a 3 hónapos felmondási idő, ha aláírod a módosítást. Ha nem írod alá, erre hivatkozva semmiképp nem küldhetnek el, de majd találnak rá más indokot, ha akarnak.

3 hónap felmondási idő valóban sok, ezek szerint nagyon nem találnak embert. Én a helyedben bepróbálkoznék egy olyannal is akár, hogy "oké, aláírom, de akkor plusz 30% bért kérek". Valamit valamiért.


Nekem is volt 3 hónapos felmondási időm, mert a cég fizetett egy tanfolyamot. Szerencsére az egy ideiglenes módosítás volt és csak 1 évre szólt. Jól is jött ki, mert épp ahogy lejárt, kaptam egy új munkát, így nem kellett megvárni a 3 hónapot.

2023. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. ápr. 9. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!