Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jófogáson hogy történik egy...

Jófogáson hogy történik egy eladó és vevő közt a kifizetés?

Figyelt kérdés
mimlyen adatokat kell megadnom nekem mint eladó a vevőnek?

2023. ápr. 24. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy megegyeztek.

Személyes átvét? Akkor ott.

Átutalás? Akkor megkapod a nevet és címed, ahova küldened kell az árut, elküldöd, a vevő pedig fizet a futárnak, ahonnan utalással megkapod az összeget. A vevőnek semmilyen adatot nem kell tudnia, csak a futárnak/postának.

2023. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

@1


Persze, eladóként majd elküldök bármit is, amit még nem fizettek ki??? Ne nézz madárnak!


A vevő előre utalja a vételárat és a szállítás költséget. Ez alap. (Sok ezer terméket adtam el az elmúlt években, pontosan tudom, miről beszélek.)

2023. ápr. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

2. Persze, mert vannak olyan tájékozatlanok, akik előre kifizetik neked azt, amit még el se küldtél. Van 1-2 ilyen persze, azokat verik át.


Kérdező, teljesen normális, hogy az emberek utánvéttel fizetnek, a jofogas honlapján is figyelmeztetik az embereket, hogy ne fizessenek előre és értelmes ember nem fizet előre egy ismeretlennek semmiért. Te átutalnál egy forintot is valakinek, akit soha nem láttál, nem ismersz?

2023. ápr. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3 ez oldal függő. én pl vettem már olyan dolgot amit előreutalással kellett kifizetnem és rengeteg oldal is van ahol előbb kérik hogy fizess csak utána kapod meg az árut . szóval érthető kettes álláspontja. de mind a kettőtöknek igaza van ,csak más tapasztalatokkal vagytok ,ennyi.


de visszatérve az eladáshoz,akkor nekem kell kérni,intézni futárszolgálatot akki leszállítja a megrendelt csomagot ?

2023. ápr. 25. 09:58
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Az utánvét hlyeség, drága és csak a futárcéget gazdagítja!


Szegény vevő azt hiszi, hogy utánvétes csomagba nem tehetnek bele egy féltéglát vagy akármit a kifizetett termék helyett...


És eladóként meg ha nem veszi át a vevő a csomagot, akkor nem csak a feladási díjat, az utánvét plusz költségét, de a visszautat is te fizeted, így triplán bukó neked!


Ma már teljesen elterjedt az előre fizetés, de persze nem a Jófogáson, hanem inkább vásárolj a Vatera felületén, mert akkor ellenőrzött, értékelésekkel rendelkező eladóktól vehetsz kockázat nélkül és olcsóbban!


Jófogáson csak akkor, ha személyes átvételt meg tudod oldani és ott helyben kp-ben fizetsz, miután megvizsgáltad az árut vagy fizetnek neked azonnal.


Előre ne adj fel semmit!!

2023. ápr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

@3


Te eladóként kifizetnél előre egy olyan vevőnek, akit még soha nem láttál, egy akár több ezer forintos csomagdíjat, s miután nem vette át, a visszaszállítás díját is? S ezt hányszor tennéd meg, mielőtt átállsz arra, hogy a vevő előre fizessen?


Az előre fizető vevő egy szűrő. Kiszűri azokat, akik nem gondolják komolyan, s csak át akarnak vágni. Ezt egyébként a vevők is tudják, s fel sem merül bennük, hogy utánvétet kérjenek. Tudják, hogy az utánvétel nem védi meg őket semmitől.

2023. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az előre fizető vevő egy szűrő. Kiszűri azokat, akik nem gondolják komolyan"


Így van! Egyetértek!

2023. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: "rengeteg oldal is van ahol előbb kérik hogy fizess csak utána kapod meg az árut" Persze, csak azok cégek, vállalkozók és nem magánszemélyek. Vagy olyan, mint az ebay, aliexpress, ahol a vevő pénze védve van, nem vész el ha a megvett áru nem érkezik meg. A jófogásnak hiába reklamálsz, hogy nem kaptál semmit, pedig kifizetted.


A futár az eladó dolga, a vevő nem fog futárt küldeni.

2023. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Neked csak a számlaszámodat és a számlához tartozó nevet. Ha e-mail címet meg egyéb kártya adatokat kérnek, akkor ne dőlj be! Sajnos, sok a csaló, én ezért használom inkább a Vaterát.
2023. ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!